Jaapan taastab sõjaeelse traditsioonilise isamaalise kasvatuse

Maailm,
Shinto

Jaapan valmistub koolidesse uuesti sisse viima traditsioonilisi väärtusi, mis jaapani rahvuslaste sõnul juuriti välja Teise maailmasõja võitjariikide poolt, kirjutab The Wall Street Journal.

Hariduses traditsioonilise eetika taastamine on osa peaminister Shinzō Abe plaanist teha Jaapan tugevamaks, uhkemaks ja tulevikku vaatavaks riigiks, kus oleks vähem süütunnet Jaapani mineviku eest. Kuigi peaminister ise kuulub Liberaaldemokraatlikku Parteisse, toetab teda eelkõige partei rahvuskonservatiivne tiib.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvuskonservatiivsemate vaadetega jaapanlased leiavad, et paljud Jaapani noored suhtuvad oma riiki ja selle ajalukku negatiivselt, kuna koolides keskendutakse liiga palju võitjariikide käsitlusele Teisest maailmasõjast. Seetõttu on Abe valitsus seadnud haridussüsteemi eesmärkideks isamaalise kasvatuse ja Jaapani ajaloo, traditsioonide ning ainulaadse kultuuri, sealhulgas šintoistliku ellusuhtumise rõhutamise.

Nende reformide eeskujuks on keiser Mutsuhito hariduspõhimõtted 1890. aastast, mille sihiks oli Lääne mõjude tasakaalustamiseks säilitada Jaapani traditsioone. Mutsuhito pidas eriti oluliseks järgnevaid väärtusi:

1. Austa oma vanemaid

2. Hoolitse oma vendade ja õdede eest

3. Ela harmoonias oma abikaasaga

4. Usalda oma sõpru ja ole nende jaoks usaldusväärne

5. Ela tagasihoidlikult ja mõõdukalt

6. Ole kõigi vastu heatahtlik

7. Pühendu õppimisele ja ameti omandamisele

8. Kogu teadmisi ja arenda oma andeid

9. Täiusta oma isiksust

10. Tee tööd ühise hüvangu nimel

11. Austa põhiseadust ja järgi kõiki seadusi

12. Hädaolukorras teeni vapralt riiki

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused