Järjekordne “ahistamisskandaalide” sihtmärk: Placido Domingo tühistas kõik esinemised New Yorgi ooperiteatris

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Maailmakuulus ooperilaulja Placido Domingo eitab süüdistusi.

Maailm näeb taas, kuidas vanadesse aegadesse ulatuvate ahistamissüüdistustega hävitatakse inimesi, nende andekusest ja miljonitest austajatest hoolimata.

Paarikümne aasta taguses seksuaalses ahistamises süüdistatud legendaarne ooperilaulja Placido Domingo tühistas kõik esinemised New Yorgi ooperiteatris Metropolitan Opera. Vastavasisulise avalduse tegid nii laulja ise ja ka ooperimaja.

“Placido Domingo on nõustunud tühistama kõik oma tulevikuks plaanitud esinemised ja see jõustub koheselt,” kirjutati asutuse avalduses.

“Ma vaidlustan jõuliselt kõik minu vastu esitatud süüdistused ja ma olen äärmiselt mures sellise õhkkonna pärast, kus inimesi mõistetakse hukka ilma igasuguse kohtumõistmiseta,” ütles Domingo.

Los Angelese Ooper teatas augustis, et kavatseb uurida mitme naise esitatud seksuaalse ahistamise süüdistusi hispaania ooperilegendi ja oma peadirektori Domingo suhtes.

Uudisteagentuuri Associated Press andmetel olevat Domingo naiste sõnul kasutanud ära oma positsiooni ooperi ühe kuulsama lauljana, et survestada neid seksuaalvahekorda astuma.

Kaheksa lauljat ja üks tantsija rääkisid agentuurile, et seksuaalne ahistamine algas juba 1980. aastatel. Ühe väitel olevat Domingo pannud käe tema seeliku alla, kolm aga ütlesid, et laulja oli neid vägisi suudelnud.

Isegi kui need süüdistused tõele vastavad, siis kas poolvägisi suudlemine kaalub üles selle, et tuhanded ja ilmselt ka miljonid jäävad edaspidi ühe maailma tippsolisti talendi nautimisest ilma? Seda enam, et paljud sellised süüdistused on ära langenud, tegelikku ahistamist pole olnud, “ohvrid” aga tahavad tähelepanu või valuraha, sageli aga lihtsalt naudivad kuulsate inimeste hävitamist.

Näiteks USA ülemkohtuniku Brett Kavanaugh` vastu algatatud laimukampaania uurimine näitas, et kõik tollased “ohvrid” valetasid.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused