Järjekordne inimsmugeldamislaev kütab kirgi Malta ja Itaalia vahel

Lifeline laadung on ju vaja kuskile maha laadida…

Kuni niinimetatud vabaühenduste inimlikkuse alla maskeerunud seadusvastasele tegevusele Vahemerel piiri ei panda, jäävad migrante koguvad laevad piraadialuste kombel Euroopa sadamaid ohustama.

Itaalia ja Malta vaidlevad juba uue sisserändajate laeva pärast, teatasid ööl vastu laupäeva võimuesindajad ja kohalik meedia. Kumbki ei soovi migrandilaeva oma sadamatesse.

Malta võimude kinnitusel on laev Itaaliale lähemal ja laeva pardal olevad illegaalid on väljendanud soovi Itaaliasse jõuda. Itaalia valitsuse kinnitusel pole seadust rikkunud sisserändajatel mingit asja riigi sadamatesse.

Pole ilmselt raske ette kujutada, miks Malta võõraid ei soovi – 316 ruutkilomeetril elab niigi 434 000 elanikku, ja see üle Vahemere pürgiv seadustest mittehooliv mass muudaks saareriigis elu hulluks, sest tänases Euroopas migrante enam keegi enda juurde väga ei soovi. Itaalia aga mäletab selgelt noort ja kaunist itaallannat, kelle nigeerlane aasta algul Maseratas tappis ja tükeldas – nn Lagose maffiat peetakse Itaalias veel hullemaks kui Napoli camorrat.

Vabaühenduste migrandilaevu on süüdistatud ebaseaduslikult võõraste riikide lipu all sõitmises, asukohta fikseerivate seadmete väljalülitamises, migrantide ärakorjamises sealt, kus seda peaks tegema Liibüa piirivalve, ja paljudes muudes seaduserikkumistes.

Kommentaarid