Järjekordne jälk rünnak kristluse vastu: ülestõusmispühade veresaun Sri Lankal

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Pärast pommiplahvatust St Sebastian kirikus Negombos

Kuigi juba hulk aega oli infot kavandatava terroriakti osas ja teati ka seda, et islamiäärmuslased on teinud Sri Lankasse pesa, ei suudetud kohutavaid tegusid ära hoida.

Sri Lankal korraldati pühapäeval ülestõusmispühale ajastatud pommirünnakud neljale hotellile ja kolmele kirikule, teiste seas Colombo Püha Antoniuse pühamule, mis on ajalooline katoliku kirik. Kaheksas plahvatus korraldati ühes majas, mida politseinikud asusid läbi otsima.

Plahvatustes sai surma 207 ja vigastada üle 450 inimese. Võimude sõnul on ohvrite seas 27-35 välismaalast.

Peaminister tunnistas ka, et võimalike rünnakute osas oli olemas eelhoiatus. “Me peame uurima seda, miks ei rakendatud kohaseid ettevaatusabinõusid,” lausus ta. Wickremesinghe rõhutas samas, et Sri Lanka valitsuse prioriteet on “terroristide tabamine”. “Esmalt peame tabama, et terrorism ei tõsta Sri Lankal pead,” ütles peaminister.

Pühapäevased koordineeritud terrorirünnakud olid rängim vägivallaakt Sri Lankal pärast kodusõja lõppu saareriigis 2009. aastal.

Rünnakute eest ei ole seni keegi vastutust võtnud, kuid Sri Lanka politseiülem Pujuth Jayasundara oli juba 11. aprillil hoiatanud, et riigis kavandatakse enesetapurünnakuid “olulistes kirikutes”.

Üks välisriigi luureagentuur oli teatanud islamiäärmusliku rühmituse NTJ rünnakukavast Sri Lanka kirikute ning ka India esinduse vastu Colombos. Politseiülem saatis luureagentuuri hoiatuse edasi riigi politseijuhtidele.

Sri Lanka on populaarne puhkuseveetmise paik ka paljude eestlaste jaoks, õnneks meie kaasmaalasi seni hukkumute hulgas teadaolevalt pole. Küll on aga surma saanud ameeriklasi, portugaallasi, hollandlasi, taanlasi, jne.

Jeesuse kannatuste nädal algas kristliku maailma jaoks Notre-Dame´i põlenguga ja lõppes veresaunaga Sri Lankal.  On ütlematagi selge, et radikaalne islam ja nende surmakomandod on imaamide ja naftašeikide vaikival heakskiidul võtnud sihikule just tsiviliseeritud maailma liitva ja kaitsva kristluse, samas korraldatakse terroriakte rahulike elanike ja muude objektide suhtes. Kes või milline on järgmine ohver? Need riigid, kus veel suurt islamikogukonda või mošeesid pole, peaks tõsiselt järele mõtlema, kas sellise seltskonna riiki lubamine on ikka õige tegu. Liibüa sõjapealikud on juba hoiatanud, et Euroopasse pääsu ootavad järgmised ligi 800 000 inimest, kelle sekka on peitunud ka oluline hulk sõjakurjategijaid ja agressiivseid islamiäärmuslasi.

Matteo Salvini hoiatus, et maale ei lasta ühtegi nn “põgenikelaeva” on enam kui loomulik reaktsioon, paraku ei taha sellest kuidagi aru saada oma rahvusriike vihkavad vasaklased, soroslased ja neoliberaalid.

Kommentaarid

One commentOn Järjekordne jälk rünnak kristluse vastu: ülestõusmispühade veresaun Sri Lankal

  • Avatar
    Jaanus Dalberg

    Küll ikka on hea, et EKRE meil ikka juba hulga kohti Riigikokku sai. Selle tagajärjel on väike patriotismilaine puhkenud ja vastupidi, lõputu stagnatsioon on otsa saanud. Ninasõõrmetesse jõuab värsket tuult – vana tuttavlikku, kodust.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused