Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordne kultuuriline rikastumine Rootsis, mängus afgaanid ja pussnoad

23.07.2020
Rootsi politseil on sisserändajate kuritegudest küllastunud riigis tööd kuhjaga.
© Scanpix

Rootsis toimus möödunud nädalal taas avalikus kohas pussitamine, mille tagajärjel suri 21-aastane noormees. Pussitamises kahtlustatuna on arreteeritud Afganistanist pärit migrant ja tema kaks poega.

Tapmine toimus Põhja-Rootsis Kiruna linnas. Arreteeritud afgaan ja tema kaks alaealist poega väitsid, et tegutsesid pussitades enesekaitseks.

Rootsi uudisteportaali Nyheter Idag andmetel tulid kolm afgaani Rootsi 2012. aastal. Nad taotlesid asüüli, kuid nende taotlus lükati tagasi. 2015. aastal taotlesid nad uuesti asüüli ja neile anti alaline elamisluba, mehe pojad said möödunud aastal ka Rootsi kodakondsuse.

Juhtumiga tegelev prokurör Lindha Strömberg ütles Rootsi uudistekanalile SVT, et ohver ja väidetavad tapjad tundsid üksteist, kuid ta ei täpsustanud, mis võis olla väidetava mõrva motiiv.

„Kõik kolm tunnistavad osaliselt sündmuste käiku, kuid eitavad, et tegemist oli kuriteoga. See tähendab, et nad on nõus, et on teinud midagi, kuid nad ei tunnista end süüdi mõrvas,“ ütles Strömberg ega soovinud rohkem midagi täpsustada.

2015. aasta migratsioonikriisist saadik on Rootsis suurenenud Afganistanist pärit migrantide poolt toime pandud kuriteod ja tapmised. Möödunud aasta jaanuaris mõisteti 41- aastane Afganistanist pärit mees süüdi oma alaealise naise mõrvas 2016. aastal. Afgaan oli pärast uurimise alla sattumist Rootsist põgenenud, kuid ta arreteeriti Iraanis ja toodi kohtumõistmiseks tagasi Rootsi.

2019. aasta oktoobris arreteeriti taas Afganistanist pärit mees, kes väidetavalt kägistas surnuks oma 69-aastase rootslasest õpetaja. Mees mõisteti mõrvas süüdi, kuid hiljem tema karistust vähendati, kuna Rootsi kohus leidis 20-aastasel mehel olevat tõsiseid vaimseid probleeme.

Allikas: Breitbart