Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jätkuv rände- ja energiakriis tõstab konservatiivse Austria Vabaduspartei populaarsust

-
02.11.2022
Austria Vabaduspartei liider Herbert Kickl.
© Scanpix

Euroopa seisab silmitsi majandus- ja immigratsioonikriisiga ning igal pool on hakanud toetust kasvatama pikalt massiimmigratsiooni vastustanud parteid. Nüüd ka Austrias. Hiljutised arvamusküsitlused näitavad, et Austria konservatiivse Vabaduspartei (FPÖ) toetus on tõusnud päris tippu.

Veel suvel oli kõige populaarsem partei Austrias vasakpoolne SPÖ (sotsiaaldemokraadid), kuid nüüd on nad kõvasti toetust kaotanud ja Lazarfeld Society hiljutise küsitluse andmetel on Herbert Kickli juhitud FPÖ tõusnud populaarsuselt SPÖ kõrvale (mõlemaid toetab 26% valijatest), neile järgneb konservatiivne Austria Rahvapartei (ÖVP) 21 protsendiga. ÖVP moodustab praegu koos rohelistega Austria valitsuse. Sarnast tulemust näitab ka Politico uurimisküsitlus, kus FPÖ on tõusnud SPÖ järel teisele kohale, vastavalt 25% ja 27%.

Viimase kuu aja jooksul on migratsioonikriis Austrias süvenenud ja võimul olevad parteid ei ole suutnud leida häid lahendusi selle kontrolli alla saamiseks. „Austria on praegu tugeva immigratsioonisurve all. Meie panus Euroopas on ebaproportsionaalselt suur. ELi migratsioonipoliitika on läbikukkunud. ELi välispiirid ei ole korralikult kaitstud ja probleemi lihtsalt ignoreeritakse,“ ütles Austria kantsler Karl Nehammer oktoobri alguses Kronen Zeitungile.

Augusti seisuga on sel aastal Austriale esitatud enam kui 56 000 asüülitaotlust ja selleks aastaks oodatakse asüülitaotluste rekordit, mis ületab isegi 2015. ja 2016. aasta põgenikekriisi aegsed arvud. Austria rahvaarv on ligi 9 miljonit.

Kuid FPÖ populaarsust ei ole tõstnud mitte ainult migratsiooniga seotud probleemid, vaid tegemist on ka ainsa parteiga, kes on väga selgelt vastu Venemaale kehtestatud sanktsioonidele. FPÖ nõuab sanktsioonide lõpetamiseks isegi referendumit. „On aeg minna ELi ja teatada, et need sanktsioonid kahjustavad meid rohkem kui Putinit. Meie inimesed peavad tasuma nende arveid,“ ütles FPÖ aseesimees Dagmar Belakovich. Partei esimees Herbert Kickl on korduvalt viidanud sellele, kui vajalik on Venemaa energia Austria kodumajapidamistele ja ettevõtetele. Inflatsioon Austrias tõusis septembris 10,5% peale ja seda suuresti just energiahindade tõttu.

„Kui te oleksite ausad, siis te peaksite inimestele ütlema, et me ei saa ilma Vene nafta ja gaasita enam pikalt hakkama,“ ütles Kickl. „Me vajame seda odavat energiat oma majapidamiste jaoks, kütmiseks, söögi tegemiseks, sooja vee jaoks, ettevõtete käigus hoidmiseks.“ Kickli sõnul ei ole valitsusel võimalik seda millegagi asendada.

Sarnastel põhjustel – migratsioon ja sanktsioonid – on tõusnud kiiresti ka Alternatiiv Saksamaale (AfD) populaarsus Saksamaal, ehkki mitte nii palju kui FPÖ toetus Austrias.

Allikas: Remix News