Joe Bideni äärmusliberaalist asepresidendikandidaat Kamala Harris võib võidu korral osutuda tegelikuks valitsejaks

Rubriik Maailm On
- Updated
©AFP/Scanpix
Kes on esiplaanil ähmasena ja kes tagaplaanil teravana…

USA demokraatide presidendikandidaat Joe Biden nimetas oma asepresidendi kandidaadiks mustanahalise naispoliitiku Kamala Harrise. Ehkki demokraatide vasakäärmuslik pool on valikus pettunud, on Harrise näol siiski tegemist poliitikuga, kes oli GovTracki analüüsi kohaselt 2019. aasta kõige liberaalsem USA senaator, jättes sellega selja taha isegi Bernie Sandersi ja Elizabeth Warreni.

USA Kongressi tegemisi kajastav mittetulundusühing GovTrack analüüsis senaatorite käitumist seaduste menetlemisel ja võrdles seda teiste kongressi liikmete käitumisega. Selle tulemusel osutus Kamala Harris 2019. aastal kõige liberaalsemaks senaatoriks. Teisel kohal oli senaator Bernie Sanders. Kõige konservatiivsemateks senaatoriteks olid aga Marsha Blackburn Tennesseest ja Joni Ernst Iowast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjanduses on nimetatud Harrist pragmaatiliseks moderaadiks, kuid ka Trumpi kampaania edastas oma arvamuse meenutades GovTracki tulemust ja nimetades Harrist vasakäärmuslikuks liberaaliks.

Joe Biden valis Harrise oma asepresidendi kandidaadiks teisipäeval, öeldes, et Harris on „parim isik aitamaks tal võita Donald Trumpi ja Mike Pence’i ning juhtida seejärel rahvast 2021. aasta jaanuarist alates“. Lisaks kirjutas Biden Twitteris: „Mul on au teatada, et valisin oma kaaskandidaadiks @KamalaHarrise – kartmatu väikeste inimeste eest võitleja ja meie riigi ühe parima ametniku.“

Vabariiklaste rahvuskomitee esimees Ronna McDaniel kritiseeris Bideni valikut, öeldes, et „ta ei valinud mitte ainult asepresidendi kandidaati, vaid isikut, kes tegelikult hakkab järgmise nelja aasta jooksul riiki juhtima, juhul kui Bidenil peaks kuidagi õnnestuma võita.“

Ja lisas: „Kamala Harrise äärmuslikud vaated alates maksude tõstmisest, eraravikindlustuse kaotamisest, kuni politsei võrdlemiseni KuKluxKlaniga näitab, et vasakäärmuslased kontrollivad Bideni kandidatuuri, ning hakkaksid kontrollima ka tema presidentuuri. Liberaalide hulgas võivad ju radikaalsed poliitikad populaarsed olla, kuid enamik ameeriklastest neid ei toeta.“

Vabariiklaste rahvuskomitee sõnul tuleks Harrisel olla valmis „väga põhjalikuks taustakontrolliks ja avalikuks tähelepanuks“, kuna temas nähakse võimalikku järgmist presidenti.

Allikas: Fox News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused