Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Joe Bideni kodu garaažist leiti salastatud dokumente

13.01.2023
Joe Biden
© Scanpix

Kõik me mäletame, kuidas eelmistel Ameerika Ühendriikide presidendi valimistel kottis liberalistlik pool maailmast USA ehk meie liitlase (sic!) eelmist presidenti Donald Trumpi kuni tühistamiseni välja.

Vasaklastele ebamugavat presidenti üritati ajaloost kustutada sel moel, et talle korraldati klaperjahti, ta eemaldati sotsiaalmeediast, ta anti kohtu alla, rääkimata valimisttulemuste võltsimisest või lihtsalt mõnitamisest.

Püünele tõsteti väeti Joe Biden, kelle kohal kumasid skandaalid juba toona.

Nüüd on nii kaugele jõudud, et konservatiivide vihkajate lemmiklaps on peitnud oma Washingtoni kesklinnas asunud endises kontoris salastatud dokumente. Veelgi enam – praeguseks on leitud neid ka tema kodugaraažist.

Ajalehe The Wall Street Journal teatas juba varem, et allikate kinnitusel leiti kuskilt uusi salastatud dokumente. Leht juhtis tähelepanu, et Valge Maja keeldub järjepidevalt selle teema kohta andmast täiendavaid üksikasju.

Uute salastatud dokumentide avastamine suurendab Bidenile langevat poliitilist survet veelgi.

Vabariiklased ja demokraadid nõuavad nüüd selgitust, kuidas esimene komplekt avastatud dokumentidest jõudsid Bideni kontorisse.

Trump süüdistas juba Bidenit silmakirjalikkuses ja vihjas sotsiaalmeedias, et FBI peaks nüüd läbi otsima ka Bideni kodu ja võib-olla isegi Valge Maja.

USA justiitsminister Merrick Garland on palunud Trumpi administratsiooni ajal ametisse nimetatud riigiprokuröril John Lauschil Bideni kontorist leitud dokumendid üle vaadata. Seejärel tuleb Garlandil otsustada, kas FBI või eriprokurör peaks juhtunuga seoses algatama kriminaaljuurdluse.

 

Allikad: CNN, WSJ, ERR