Jõudis ka meieni: võtke oma EL-i kvootide raames pähemääritud õnneotsijad tagasi!

Immigrandid SoomesImmigrandid Soomes.

Saksamaa ametivõimud on määranud kolmele Eestis rahvusvahelise kaitse saanud kvoodipagulaste perekonnale Saksamaalt lahkumise tähtaja, seni pole ükski nende perekondade liige Eestisse naasnud.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et Saksamaa ametivõimud on määranud kolmele kvoodipagulaste perekonnale, kes sõitsid Eestist Saksamaale, riigist lahkumise kuupäeva ning ostnud neile lennukipiletid Eestisse. Kolmes perekonnas on kokku 13 inimest ning nad lahkusid Eestist 2017. aastal erinevatel aegadel.

Saksamaa on Eestit teavitanud inimestele määratud lahkumise kuupäevast kahel korral. Millal Saksamaalt Eestisse saadetud kvoodipagulased võiksid siia jõuda, ei ole praegu selge.

“Seni ei ole teistest EL-i liikmesriikidest Eestisse tagasi saadetud rahvusvahelise kaitse saajaid, kelle Eesti Euroopa rändekava alusel vastu on võtnud ning kes on mõnes Euroopa Liidu liikmesriigis viibinud rohkem kui 90 päeva, 180 päeva jooksul seal või mõnes teises liikmesriigis kaitset palunud,” sõnas pressiesindaja.

Euroopa Liidu rändekava raames on praeguseks Eestisse ümber paigutatud ja asustatud kokku 188 inimest, neist 41 Türgist ja kuus Itaaliast. Kõik kuus seni Itaaliast Eestisse ümber paigutatud inimest on pärit Eritreast. Umbes pooled kvoodipagulastes ei viibi Eestis.

Selle taustal peaks veel kord üle küsima: miks on suveräänsele riigile sellist jama vaja? Brüsseli kiidusõnade ja truu vasalli staatuse pärast?

Kommentaarid