Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Juba teine Šveitsi kanton keelas mosleminaiste burka kasutamise avalikus kohas

-
23.09.2018
Sellised “tankistid” ei tohi kahes Šveitsi kantonis enam tänavale ilmuda.
© AFP/Scanpix

Kuigi moslemiriietuse kandmise piiramine on tervitatav, oleks sellest tõhusam islamiimmigratsiooni lõpetamine.

Šveitsi Sankt Galleni elanikud toetasid rahvahääletusel ülekaalukalt avalikus ruumis tervet nägu katvate riideesemete kandmise keelu, selgus pühapäeval referendumi tulemustest.

Ligi 67 protsenti kantoni valijatest toetas nõndanimetatud burkakeeldu. Sankt Gallenist sai sellega teine Šveitsi kanton pärast Ticinot, kus keelustatakse burkad ja teised moslemite näokatted.

“Iga isikut, kes muudab ennast äratundmatuseni, kattes oma nägu avalikus ruumis ja ohustades sellega avalikku julgeolekut või sotsiaalset ning religioosset rahu, karistatakse rahatrahviga,” seisis eelmisel aastal kantoni seadusandjate heakskiidu saanud tekstis.

Šveitsi valitsus lükkas eelmise aasta lõpus tagasi algatuse, mille eesmärk oli kehtestada üleriigiline burkakeeld. Valitsuse sõnul tuleb taolise keelu vajalikkuse üle otsustada regioonidel.

Siiski on oodata selleteemalist rahvahääletust järgmisel aastal, kuna Šveitsi Rahvapartei on kogunud vajalikud 100 000 allkirja Šveitsi otsedemokraatliku süsteemi alusel referendumi korraldamiseks.

Šveits on varemgi teinud islami mõju piiravaid otsuseid, sealhulgas jätnud kodakondsuseta kätlemisest keeldunud mosleminaisi ja keelustanud välismaise raha eest mošeede ehitamise. Riigis on toimunud mitmeid islamistide terroriakte.