Judit Varga: Brüssel ründas jõhkralt Poolat

Maailm,
©Judit Varga FB
Ungari justiitsminister Judit Varga.

Ungari justiitsminister Judit Varga avaldab oma blogipostituses toetust Poolale, keda Brüsseli ideoloogid ründavad iseseisva poliitika pärast.

Judit Varga kirjutab: “Euroopa Komisjon tegi eilse otsusega ebaviisaka rünnaku Poola vastu, sekkudes suveräänse liikmesriigi õigus- ja seadusandlusprotsessi. Menetlus pole mitte ainult ennekuulmatu, vaid ka täiesti vastuvõetamatu.

Varssavi teatas, et komisjon kavatseb vastavalt Euroopa Kohtu otsusele kehtetuks tunnistada Poola ülemkohtu suvise otsuse. Komisjon on juba algatanud trahvi määramise, millel pole õiguslikku alust. Selle skandaalse ja ülbe sammuga ületas komisjon piiri, mida me varem pidasime kujuteldamatuks.

Seisame Poola eest ja oleme solidaarsed oma Poola sõpradega, seega uurime võimalust osaleda Varssavi algatatavates kohtumenetlustes.

Üheski liikmesriigis ei tohiks riiklik õigusemõistmine langeda Brüsseli impeeriumi ehitamise ohvriks! Ungari valitsuse tänasel istungil otsustati, et seisame otsuses Poola eest ja mõistame hukka Brüsseli rünnakud!”

Taust: Euroopa Komisjon nõudis teisipäeval, et Euroopa Kohus määraks Poolale igapäevased trahvid, kuni see liikmesriik allub korraldusele peatada reformid, mida Brüssel peab “ohuks kohtuvõimu sõltumatusele”.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused