Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Junckeri osalemine Karl Marxi ausamba avamisel näitab EL-i liidri leebet suhtumist totalitarismi

-
06.05.2018
Karl Marxi mälestussamba avamine Trieris
© Reuters/Scanpix

Euroopa Liitu on sageli võrreldud Nõukogude Liiduga ja see võrdlus sai taas kinnitust — Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker käis isiklikult ühe inimsusvastaseima ideoloogia rajajat Karl Marxi austamas.

Juncker ütles laupäeval Marxi sünniaastapäeva puhul peetud kõnes, et pärast tema surma toime pandud koledusi ei saa talle süüks panna, asudes seega otseselt kaitsma kommunismi kuritegusid — kui ideoloogia rajajat ei saa selle järgi tehtud mõrvades süüdistada, kas siis pole Junckeri arvates ka Mao Zedongi, Lenini ja Hitleri kirjapandus midagi halba?

Junckeri osalemises on nähtav tema kiindumus totalitaarsetesse ideoloogiatesse, mis oma vägivaldsusega aitaks koos hoida ka kõigist õmblustest ragisevat Euroopa Liitu  — ka see moodustis kasutab korra tagamiseks üha enam survet, ähvardusi ja ideoloogilist ajupesu. EK presidendi osalemine Marxi sünniaastapäeval on selge hoiatus demokraatiale, et totalitarism on tagasi hiilimas.

Eriliseks teeb sündmuse ka fakt, et laupäeval Saksamaal Trieris avatud 4,5 meetri kõrguse Marxi kuju kinkis linnale Hiina valitsus, kelle puhul on viimastel aastatel üha tugevamalt märgata naasmist kommunistliku ideoloogia juurde, mis ei jäta kindlasti mõjutamata ka turumajanduslikku suunda Hiina majanduses.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul näitab Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri osalemine Karl Marxi sünniaastapäeva pidustustel, et Euroopa Liidu juhtpoliitikutele pole totalitaarsed ideoloogiad võõrad ja nende jõuvõtteid ollakse valmis ka täna taaselustama, see aga on suur oht demokraatiale.

“Juncker avaldas oma külaskäiguga tunnustust marksismile kui ideoloogiale, mille tagajärjel on tapetud sadu miljoneid inimesi,” märkis ta. Samas aga lämmatatakse just Euroopa Liidus rahvusriikide ja traditsioonilise perekonna toetajate sõna-, südametunnistuse- ja tegutsemisvabadust, mis teeb Junckeri toetuse marksismile veelgi kahepalgelisemaks ja ebademokraatlikumaks.

Ka totalitaarsete režiimide ajalugu uuriv Eesti Mälu Instituut nimetab Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri osavõttu kommunismi alusepanija Karl Marxi 200. sünniaastapäeva pidustustel Saksamaal Trieris miljonite kommunismiohvrite saatuse ignoreerimiseks.