Jussi Halla-aho: Eestis puudub humanitaarsisseränne ja Tallinnas ei ole selliseid probleeme nagu Helsingis 

Maailm,
- Updated
Tänane Helsingi.

“Täna, 16. novembril oli Soome MTV3 Uudishommiku saates külaliseks Põlissoomlaste erakonna esimees Jussi Halla-aho.

Soomes tulevad KOV valimised kevadel. Mõned päevad tagasi avaldas Jussi Halla-aho video, kus ta kutsus inimesi üles hääletama KOV valimistel Põlissoomlaste kandidaatide poolt ning teatas, et tema kandideerib Helsingi linnapeaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna seletas Halla-aho, et Helsingi linnavolikogu valib tavaliselt linnapeaks enim hääli saanud erakonna kandidaadi. Eelmistel valimistel anti praeguse linnapea Jan Vapaavuori (koonderakond ehk kokoomus) poolt üle 30 000 hääle. Osa neist häältest oli Halla-aho arvates antud selleks, et takistada roheliste kandidaadi Anni Sinnemäe tõusu linnapeaks.

Saatejuht küsis loomulikult ka Halla-aho seisukohta humanitaarimmigratsiooni suhtes. Halla-aho seletas, et selline immigratsioon on iga kandi pealt kahjulik. See kasvatab koormust linna majandusele, toob hulgaliselt toetusraha najal elavaid kliente sotsiaalteenuste sektorisse, tõstab elamispindade hinnad õigustamatult kõrgeks ja sellega kaasneb, nagu viimase aja uudistest näha, ka noorsoo kuritegevuse karmistumine. Selline sisseränne tuleks Põlissoomlaste arvates lõpetada.

Saatejuht tõi esile vana ja suurest kasutamisest õige viledaks kulunud argumendi, et kuidas siis nii, Soome kuulub ju euroliitu ja on ühinenud rea rahvusvaheliste lepingutega, kas Soome peaks EL-ist lahkuma või kuulutama, et neid lepinguid ta enam ei täida, või kuidas?

Jussi Halla-aho vastas, et Helsingile üsna lähedal asub selline linn kui Tallinn. Ka Eesti kuulub euroliitu ja on seotud rahvusvaheliste lepingutega, kuid humanitaarsisseränd seal praktiliselt puudub. Ning Tallinnas ei ole eriti märgata selliseid nurinähtusi, mis Helsingit ja paljusid Lääne-Euroopa pealinnu iseloomustavad.

Lõpetuseks lisas Halla-aho veel, et linnapea ja partei esimehe kohustuste ühitamise koha pealt ta praegu ei spekuleeri, enne tuleb valimistel hea tulemus saavutada. Selge on siiski, et parlamendisaadiku tööd linnapea ametiga kokku sobitada ei saa, see tuleb kõrvale jätta.

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused