Jussi Halla-aho: Soomes on kogu Lääne-Euroopa kõige hullemini integreeritud sisserändaja

Maailm,
- Updated
Põlissoomlaste liider ja eurosaadik Jussi Halla-Aho.
©Martti Kainulainen, AFP/Scanpix
Põlissoomlaste liider ja eurosaadik Jussi Halla-Aho.

Europarlamendi põlissoomlasest liige Jussi Halla-aho kritiseerib Soome integratsioonipoliitikat ja võrdleb seda primitiivsete kogukondade vihmatantsuga.

“Meie, Põlissoomlased, kritiseerime sageli integratsiooniprotsessi ja seda suurt raha, mis sellesse mõttetult pannakse, kuid meid süüdistatakse hoopis selles, et me ei tahtvat neid integreerida,” kirjutab Jussi Halla-aho Facebookis. Tema sõnul Põlissoomlased siiski integratsiooni maha ei tee, kuid ei jaga selle teostamise viisi, kuna sellest ei näi mingit kasu olevat kasu, vahendab kansalainen.fi.

“Hoolimata Soome püüdlustest on meil Lääne-Euroopas kõige hullemini integreeritud sisserändaja, vähemalt kui võtta aluseks tööhõive määr ja sõltuvus toetustest,” märkis ta.

Halla-aho võrdleb Soome koduseid tegevusi lõimimisel primitiivsete kogukondade vihmatantsuga.

“Primitiivsed kogukonnad polnud üdini rumalad, nad märkasid, et vihma ei pruugi tulla isegi siis, kui pidevalt tantsida. Kui põua põhjust ja kestvust polnud teada, ei olnud ka midagi muud teha, kui edasi tantsida, sest veel hullem olnuks üldsegi mitte tantsida,” tõi ta võrdluseks.

“Nagu põud, nii ka integratsiooni puudumine on konkreetne probleem. Kui keegi arvab, et halvim viis on igal juhul parem, kui üldse mitte teha, siis sellega ei ole ma nõus. Kõigepealt, ebaefektiivselt kasutatavad ressursid ei vii tõhusate lahenduste väljatöötamiseni. Kui inimesed tantsivad ümber tootemi, siis ei lähe nad ka niisutuskanalit kaevama, et vett põllule saada.”

Jussi  Halla-aho sõnul tekitab ebaefektiivse integratsioonipoliitika jätkumine illusiooni, et probleem on juba lahendamisel ja annab põhjuse mitte teha midagi muud ega otsida paremaid võimalusi. Põlissoomlased on võimulolijaid ennegi süüdistanud soovis kõik probleemid maha vaikida, vältida diskussioone ja teha nägu, nagu muresid polekski.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused