Jutt “paremäärmusluse” seotusest antisemitismi kasvuga Euroopas on valehõnguline

Maailm,
©Scanpix
Palestiinlased protesteerivad Berliinis Iisraeli vastu.

Lääne-Euroopa meedia kirjutab antisemitismi kasvust ja seostab seda kohe paremäärmuslusega, seda eriti Saksamaal ja Prantsusmaal – tegelikult on juudivastasuse juured hoopis liberaalses ühiskonnas.

Saksamaa propaganda kasutab edukalt ära hitlerliku mineviku, holocausti ja neonatside olemasolu riigis, et kõik vihakuriteod “paremäärmusluse” kaela ajada – viimase mõiste alla pannakse kõik need, kes seisavad Euroopa hävitamise vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Miks peaksid paremäärmuslased olema kasvavalt juudivaenulikud? Selleks, et mingi nähtus tugevneks, peab olema teravnev konflikt äärmuslaste ja juutide vahel, aga millest see tuleneks? Juutide arv Euroopas ju hoopis väheneb, sest eriti Prantsusmaalt põgenevad nad islami mõju kasvu eest. Kui seda rahvast jääb ühiskondlikus pildis vähemaks, siis miks kasvab nendevastasus?

Oletagem, et pilt ongi selline, nagu vasakpoolsed ja liberaalid räägivad – paremäärmuslased on lihtsalt halvad inimesed, kes ründavad häid inimesi ehedast kurjusest. Siis oleks neil ju rassistlikku ja ksenofoobset vihkamismaterjali juutide asemel küllaga – Saksamaale saabuvad aina uued araablased, neegrid ja asiaadid. Miks nad suunavad endiselt viha lahkuvate juutide vastu?

Vastus on etteaimatav – kasvava juudivastasuse taga on hoopis moslemid, vasakpoolsed ja liberaalid, kes oma vihakuriteod “paremäärmuslaste” kaela ajavad. Nende antisemitismi aluseks on viha Iisraeli juudiriigi vastu.

Nagu teada, on kogu islamimaailm juutide vastu ülimalt vaenulik, ja seda palestiinlaste jätmise pärast kodumaata. Ilmselgelt ei suhtu ükski süürlane (kaotatud Golani kõrgendikud), iraaklane, afgaan ega muu moslem hästi Prantsusmaa ja Saksamaa juutidesse, vaid neile omase raevukusega jätkavad nad “püha sõda” islami vaenlase Iisraeli vastu ka Euroopas. Suur osa sünagoogirünnakutest ilmselt pärinebki neilt.

Ka Prantsusmaa ja Saksamaa avalikkus on traditsiooniliselt palestiinlaste poolel ning Iisrael on nende jaoks paariariik. Kui juutide kodumaasse halvasti suhtutakse, siis miks peaks nad suhtuma hästi selle maa rahvasse? Holocausti tausta kasutatakse liberaalsetes ringkondades vaid kaikana, mida saab konservatiivide vastu kasutada, pannes neid antisemitistlike “paremäärmuslaste” sekka.

Just vasakpoolsed ja nende suunas kalduvad liberaalid tegelevad antisemitismiga. Tuletagem meelde süüdistusi Briti leiboristide ja nende liidri Jeremy Corbyni vastu. Juute ründavad ka moslemid – just nende tõttu lahkub seni suur Prantsusmaa kogukond sellelt maalt, sest nagu viitas ka president Macron, on riigis probleemiks islami separatismiga.

Mis aga puutub “paremäärmuslusse”, siis selle alla pannakse ka teiste sooritatud kuritegusid – ülemaailmses paremäärmuslaste kuritegude nimekirjas oli mošeerünnak USA-s, mille pani tegelikult toime vasakäärmuslane, kes väljendas sellega viha religiooni vastu ning oleks rünnanud ka kirikuid ja sünagooge.

Samamoodi on paremäärmusluseks tituleeritud incelite kuriteod (mehed, kes süüdistavad naisi nende seksist ilmajätmises), Rootsis peetakse paremäärmuslasteks ka LGBT ja feminismi vastu protesteerijaid.

Muidugi on tõelised paremäärmuslased enamasti juutide vastu, aga nüüd on nende kaela aetud ka kõikide teiste antisemitism.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused