Ka Helsingis plaanivad valitsusevastased konvoiga liikluse seisata

Maailm,
©Scanpix
Meeleavaldus Kanadas

Convoy-nimelise meeleavalduse korraldajad, kelle eesmärk on blokeerida reedel liiklus Helsingi kesklinnas, nõuavad muuhulgas valitsuse tagasiastumist ja kütusemaksu alandamist. Eile Tallinnas toimunud konvoiprotestile sarnane üritus toimub täna ka Soome pealinnas Helsingis.

Erinevatel sotsiaalmeediaplatvormidel on ürituse vastu huvi üles näidanud rohkem kui kümme tuhat inimest.

YLE teatel levitavad protestijad ka koroonapiirangute vastaseid sõnumeid. Helsingi politsei sõnul on protesti eesmärk – liikluse blokeerimine – ebaseaduslik ning politsei plaanib sekkuda. Politsei valmistub halvimaks ehk märkimisväärseteks ja pikaajalisteks liiklushäireteks.

Eile toimus Tallinnas teatavasti Tallinnas üritus „Vabaduse Konvoi 2022“, kus protesteeriti võimul oleva valitsuse ja koroonapassi vastu. Osa inimesi oli pettunud ka kõrgetes elektrihindades.

Protestijad said inspiratsiooni jaanuari lõpus Kanada pealinnas Ottawas toimunud meeleavaldusest, kus vaktsiinivastased väljendasid vastuseisu USA-Kanada piiri ületavate veokijuhtide vaktsineerimiskohustusele.

Allikas: Delfi

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused