Ka Suurbritannia põllumehed püüavad igasugustel ettekäänetel kohalikke mitte värvata

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Töö Suurbritannia tomatikasvatuses.

Suurbritannias on põllumehed samuti hädas hooajatööliste leidmisega ja paljud põllumajandusettevõtted väldivad justkui teadlikult kohalike brittide tööle palkamist. Briti valitsuse käivitatud kampaania „Pick for Britain“, millega kutsutakse üles palkama põllutöödele koroonapandeemia tõttu sundpuhkusele ja tööta jäänud kohalikke, ei ole olnud väga edukas.

Hiljuti avaldas üks selles programmis osalev põllumajandusettevõte töökuulutuse, kus puuvilja- ja marjakorjajatele esitatud nõuete hulgas oli ka teatud võõrkeelte oskus. Kentis asuv ettevõte ootab kandidaatidelt rumeenia või bulgaaria keele suurepärast oskust, inglise keel tulevat kasuks mõningatele kohtadele kandideerimisel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Odavat välistööjõudu ja massilist migratsiooni toetavad põllumajandusettevõtjad ja peavoolumeedia ajakirjanikud väidavad sageli, et britid on põllutöö jaoks „liiga laisad“ ning õigustavad võõrtööliste kohale toomist koroonviiruse ajal väitega, et kohalikud ei taha põllule tööle tulla. Ent kui brittide kandideerimist – välja arvatud juhul, kui nad räägivad vabalt bulgaaria või rumeenia keelt – isegi ei kaaluta, siis võib tõepoolest jääda mulje, nagu kirjutab Nigel Farage’i pikaaegne kolleeg Gawain Towler, et „Pick for Britain“ laadsed kampaaniad on juba ette läbikukkumisele määratud.

Teisipäeval esines prints Charles videopöördumisega, milles kutsus üles tudengeid ja koroona tõttu sundpuhkusele või tööta jäänud inimesi kandideerima hooajalistele põllutöödele. See võimaldaks neil aidata Briti põllumehi, samal ajal kui valitsus maksaks endiselt kinni 80% nende töötasust. Hetkel on Suurbritannias ligi 7,5 miljonit inimest, kelle palka sundpuhkuse ajal subsideerib valitsus ning aprillis kandideeris umbes 50 000 britti hooajalistele põllutöödele. Tööle võeti neist vaid 112.

Peamiseks põhjuseks on väga kummalised nõudmised kandidaatidele, mis panevad kohalikud britid kandideerimisel ebasoodsasse seisu. Näiteks kehtib nõudmine, et töötajad peavad elama töökohas koha peal, isegi juhul kui nende elukoht asub töökoha vahetus läheduses. Varasemalt oli täiesti tavaline, et töötajad korjati hommikul ümbruskonnast bussi peale ja sõidutati tööle. Nüüd aga eelistatakse ilmselt koha peal elavaid võõrtöölisi vaesematest EL-i riikidest.

Lisaks nõutakse enne tööleasumist kahenädalast karantiini ja seejärel veel kahenädalast väljaõppe perioodi, mis soosib taas üksikuid võõrtöölisi, mitte kohalikke perekonnainimesi. Koha peal elamise eest küsitakse aga ka üüri, mis annab ettevõttele taas võimaluse kulusid kokku hoida.

Allikad: The Telegraph, Breitbart

4 commentsOn Ka Suurbritannia põllumehed püüavad igasugustel ettekäänetel kohalikke mitte värvata

 • Avatar

  Kuidas see kuulus ütelus oligi: Midai on mäda siin Taani riigis!!!???

 • Avatar
  Kristiina Allekõrs

  Karantiin on väga põhjendatud. Vaadake mis toimub Singapuris. Eduloost on saanud põrgu eeskoda kus suremust hoiab madalal vaid tööliste noorus aga on ka surnuid mitu. 40000 inimest on karantiinis ja kõik nad on haiged. Muuga olen päri.

 • Avatar

  See kõik loogiline, egas siis põllumees saa kõiki kulusid ka enda kanda ometi võtta. Peaasi, et varjualune, pesemisvõimalused ja koht söögitegemiseks olemas. Muidu saadakse küll oma eluaseme kulude eest tasutud, aga nüüd siis justkui peaks põllumees lisaks veel heategevusega tegelema, olgu aga kõik tasuta kätte antud.
  Ja kui vaadata asjaolu, et mis töökohad siis need riikide poolt toetatavad ikkagi on, siis tuleb välj, et sellised tilu-liluga tegelevad harud. Riigid ju toimivad praegu nendeta edasi, justkui polekski vaja või vähemalt need töökohad pole esmavajalikud.
  Ja ju siis ikkagi keegi on selle põĺlumwhe oma eelnevate käitumistega nii vihale ajanud, et põllumees neid nüüd sammuti vastutasuks kelledekski pidada ei taha.
  Kas tõesti, isegi nüüd kus ise ollakse hädas, need kes tänu riigipoolsele toetusele veel oma töökoha sälitanud või halvemal juhul selle juba kaotanud, kas ka nüüd ei saa oma nõudmistes väheke tagasi tõmbuda, et üldse ellu jääda. Siin tegemist ju linnamehe ja maamehest maaomaniku vastasseisuga. Maamees ei saa oma omandit lihtsalt teiste nõudmisel käest anda. Sellel kõigel on hind ja ju see mis põllumees küsib, siis see ongi see hind. Kui linnamees otsustab põllumehe oma nõudmistega põhja kõrvetada, siis põllumees lõpetabki tegevuse, toodab toitu ainult oma tarvis ja ka neile kellel lugupidamine põllumehe vastu veel säilinud ja ülejäänud rahvas jääb nälga või hakkab kordades rohkem nälja peletamise eest maksma. Hakkab uuesti toimima naturaalmajandus, mina sulle-sina mulle. Ja tundub, et seda suurt sõda vaja ongi, et prioriteedid uuesti paika loksuksid ja saaks taas kogu süsteemi mis tänaseks hetkeks tasakaalust väljas, puha kreenis, õigele rajale juhtida.

 • Avatar

  Millise “meeletu” arengu me ikka läbi oleme teinud. Kui 90ndate alguses olid eestlased see tubli ja töökas rahvas, kes kasvatas endale väikestes taludes toidu, eksportisime praktiliselt sentide sisuliselt mahetoitu ja paljud käisid veel suviti “heaolumaades” tööl. Nüüd aga sõltume täielikult oma toidutootmises Ukraina tööjõust ja Lääne suurkorporatsioonide kemikaalidest. Tere tulemast paksude riiki “Estonia”, kus varsti sarnaselt näiteks Iirimaale pole mõtet otsida eesti keelseid piirkondi. Sest eesti keelel pole rahalises ja majanduslikus mõttes tulevikku. Täpselt nii ütles ka iiri keele kohta üks kohalik. Vahe vaid selles, et kui eestlased suutsid vene koloniseerimise üle elda, siis kapitalismi õitsvates tingimustes loobume me sellest imelikust keelest vabatahtlikult. Iirlased kaotasid oma keele aga inglaste ikke all. Aga Delfi ja Ekspress Grupp müüks Eesti homme päeva maha!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused