Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas jõudis taas “Financial Timesi” veergudele, seekord äraspidiselt

-
24.08.2023
Uhke tunne taas FT veergudel olla.
© Kuvatõmmis

Skandaalne peaminister Kaja Kallas on uuesti maineka Briti majanduslehe “Financial Times” veegudel, tõsi küll, mitte enam särades, vaid tuhmudes.

Pealkiri on küll neutraalne või pigem pavlikmorozovlik, “Estonian PM Kaja Kallas urged to clarify husband’s Russian business ties”, kuid skandaali on vähemalt märgatud ja “sõjaprintsessi” meest seostatakse nüüd otseselt Vene-vastaste sanktsioonide rikkumisega.

Kui palju on Kaja Kallas ise “tõstatanud” küsimuse Eesti mainest, seda eranditult teisi süüdistades, kuid nüüd on ta ise “kangelanna”. Ka Eesti maine kukub kolinal.

“Kaja Kallase uus afäär annab Eesti rahvusvahelisele mainele hoobi. Seda ei saa maha vaikida isegi peavoolumeedia. Juhtum jõudis kohe Financial Timesi esiküljele,” kommenteerib EKRE poliitik Anti Poolamets.

Julgeolekuekspert Erkki Koort kirjutab Postimehes: “Suur kahju Eesti mainele on juba tekkinud. Osa kahjust on avalikult jälgitav läbi meedia, sotsiaalmeedia või arvamusliidrite sõnavõttude. Suur osa jääb avalikkuse eest varjatuks: Eestis asuvad välissaatkonnad vorbivad praegu oma pealinnadele selle juhtumi kohta ettekandeid. Neid loevad ka konteksti mittemõistvad poliitikud ja diplomaadid. Järeldusi tehakse kogu Eesti kohta.

Kõige kurvem on see, et Venemaaga sehkendamist teatud kontekstis pisendatakse ja normaliseeritakse. Eeskuju sünnitab järgimist. Nii äritegevuses kui ka vassivas käitumises poliitikas. Kaja Kallasel saab olema moraalselt küsitav edaspidi piiripealsetes juhtumites seisukohti võtta ning mida kauem see skandaal vindub, seda suuremaks kahju läheb.”

Tänavu mais kirjutas Financial Times, kuidas Kallas lausus, et kohalikud ettevõtted peavad leidma moraalse kompassi ning keelduma tehingutest, mis varustaksid Moskvat sanktsioneeritud kaupadega.

Kallase kommentaarid tulid pärast seda, kui Financial Times kirjutas, et miljardi dollari eest sanktsioneeritud kaupu on Venemaale liikunud läbi Baltimaade.

Kallas süüdistas kohalikke ettevõtteid silmakirjalikkuses, öeldes: „Olete väga häälekad… Ukraina, Venemaa ja turvalisuse osas, kuid salajas… nõustute Moskvaga.“

Ja nüüd on Kaja Kallas ise see silmakirjalik.

Uued Uudised