Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase “Eesti on sõjas” hakkab reaalsuseks muutuma: naabruses asuvat Pihkva lennujaama rünnati droonidega

30.08.2023
Sõda jõudis Pihkvasse.
© Scanpix

Peaminister Kaja Kallas on korduvalt väitnud, et Eesti on sõjas ja kaitseväe juhataja Martin Herem kinnitanud, et meil on idapiiri taga olijate jaoks küllalt laskemoona, ning sõda ongi nüüd peaaegu et kohal. Turvatunnet toimuv paraku ei lisa.

Venemaa loodeosas, Eesti piiri lähedal asuv Pihkva lennujaam sattus droonirünnaku alla, ütles kolmapäeval veidi pärast keskööd oblasti kuberner.  Vene kaitseministeerium ei ole juhtunut veel kommenteerinud, kuid väidetavalt sai kannatada neli rasket transpordilennukit.

Pihkva asub Ukraina piirist ligikaudu 800 kilomeetri kaugusel ning seda ümbritsev oblast piirneb Eesti ja Lätiga.

“Kaitseministeerium tõrjub Pihkva lennujaamas droonirünnakut,” märkis kuberner Mihhail Vedernikov sotsiaalmeedias, postitades video tohutust tulekahjust, mille taustaks kaiguvad plahvatused ja sireenid.

“Esialgsetel andmetel kannatanuid ei ole. Kahju ulatus on täpsustamisel,” seisis Vedernikovi avalduses.

Riiklik uudisteagentuur TASS teatas päästeteenistustele viidates, et kannatada said neli rasket transpordilennukit Iljušin Il-76.

Lennuliiklusteenistustele viidates lisas TASS, et Moskva Vnukovo lennujaama kohal on õhuruum suletud.

Pihkva oblast oli droonide sihtmärgiks eelmine kord mai lõpus.

Vürstinna Olga nimeline Pihkva rahvusvaheline lennujaam on Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi jurisdiktsiooni alla kuuluv ühiskasutusega lennuväli.

Lennujaama veebisaidil oleva teabe kohaselt baseerub “lennujaamas 334. punalipuline Berliini sõjaväetranspordi polk, mis on relvastatud lennukitega Il-76”.

Kuberner Vedernikov kirjutas hiljem sotsiaalmeedias, et rünnaku tagajärjel lennuväljal tekkinud tulekahju on lokaliseeritud.

Kolmapäeval tühistab lennujaam kõik lennud, et hinnata stardi- ja maandumisraja kahjustusi.

Viimastel nädalatel on Ukraina võtnud droonidega sihikule Moskva ja teised Venemaa oblastid. Kiiev andis suvel lubaduse konflikti Venemaale “tagasi” viia. (BNS)