Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase Vene-suunalise pereäri skandaal jõudis ka välismeediasse

-
28.08.2023
Ajakirjandusele on Kaja Kallas pikka aega lemmik olnud, nüüd teevad skandaalid oma töö.
© UU

Peaminister Kaja Kallase ja tema abikaasa Arvo Halliku Venemaa suunalise äri skandaal leidis kajastust ka välismeedias, suur osa maailma juhtivatest väljaannetest on samas teemat küllaltki vaoshoitult kajastanud.

Skandaali puhkemise järel kajastasid suurematest väljaannetes teemat kolmapäeval Ameerika Ühendriikide väljaanne Bloomberg. Neljapäeval jõudis uudis Briti majandusväljaanne Financial Times esilehele. Bloomberg tegi neljapäeval juhtunust ka jätkuloo.

Neljapäeval mainis juhtunu oma uudiste ülevaates ära ka rahvusvaheline väljaane Politico. Väljaanded refereerisid Eesti ajakirjandusväljaandeid, eelkõige rahvusringhäälingut, kes tuli esimesena välja Kallase abikaasa kahtlaste ärisidemete teemalise artikliga.

Venekeelsest meediast kajastas teemat kohe kolmapäeva õhtul pärast skandaali puhkemist Vene uudisteagentuur Interfax. Neljapäeval kajastas Interfax ka president Alar Karise kommentaari Eesti ajakirjandusväljaannetele, et Kaja Kallas peaks juhtunut avalikkusele selgitama. Reede hommikul tegi Interfax ülevaate Eesti ajakirjandusväljaannete juhtkirjadest, mis kõiks üsna üksmeelselt leidsid, et Kaja Kallas peaks juhtunu pärast tagasi astuma.

Reedel korjasid teema üles maailma üks suuremaid uudisteagentuure AFP, mis on juhtunut Eesti ajakirjanduse põhjal refereerinud. Agentuur kirjeldas juhtunut ja tõi välja ka reedese Arvo Halliku avalduse, milles viimane teatas oma osaluse müügist Venemaaga äri ajavas ettevõttes. Pärast AFP uudise avaldamist korjasid selle üles veel kümned maailma ajakirjandusväljaanded.

Saksakeelses meedias jõudis uudis Kallase abikaasa äridest neljapäeva pärastlõunal Šveitsi mõjukasse ajalehte Neue Zürcher Zeitung. Uudis hakkas saksakeelses meedias laiemalt levima reedel, kui teemat kajastasid ja näiteks telejaam NTV ning ajalehed Frankfurter Allgemeine ja Die Welt.

Soomes jõudis teema laiemalt avalikkuse ette reede õhtul, kui riigi suurim päevaleht Helsingin Sanomat avaldas juhtunust ülevaate. Helsingin Sanomat on oma artiklis refereerinud Eesti ajakirjandusväljaandeid ja annab skandaali puhkemisest ülevaate. Helsingin Sanomat pidi oma artiklis vajalikuks ära mainida ka selle, et skandaal jõudis väljaande Financial Times esiküljele.

Kolmapäeva õhtul ilmusid meedias uudised sellest, et peaministri abikaasa logistikaettevõte on pärast Ukraina sõja puhkemist jätkanud vedusid Venemaale. Peaminister Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik teatas reedel, et müüb skandaali tõttu oma osaluse Venemaaga äri ajavas ettevõttes Stark Logistics ja taandub firmast. (Postimees-BNS)