Kalifaat võttis vastutuse Barcelona tapatöö eest, teine rünnak nurjus

47RS170818A347

Islamiriik võttis vastutuse Barcelona terrorirünnaku eest, kus hukkus kolmteist ja sai vigastada üle saja inimese, kui kaubik rammis turistide ja kohalike lemmikjalutuspaika Las Ramblas.

Varem oli kalifaat korduvalt kutsunud üles tapma uskmatuid kõikvõimalikul viisil, et maksta kätte nende kaotuste eest, mis on ISIS-t tabanud Süürias ja Iraagis.

Hispaania politsei teatas täna varahommikul mitme inimese tapmisest pärast Barcelona terrorirünnakut korraldatud operatsioonis. Sellega õnnestus nurjata järgmine terroriakt. Hispaania kuurortpiirkondades puhkes kaos, kuid õnneks on politsei võtnud terrorismi suhtes jäiga hoiaku ja korraldustele mittealluvad kahtlusalused on elanikkonna ohutuse tagamiseks juba eos elimineeritud.

Kataloonia piirkonna politsei andis reede esimestel tundidel Twitteris teada politseioperatsioonist Barcelonast umbes 120 kilomeetri kaugusel asuvas mereäärses kuurordis Cambrilsis. Inimesi ärgitati oma julgeoleku huvides kodus püsima. Hispaania ringhäälingu RTVE andmeil tapsid korrakaitsjad neli kahtlusalust ja vigastasid ühte. Ka Kataloonia kohalikud võimud kinnitasid toimunut lisades, et korraldustele mitteallunud terroristidel olid ümber keha pommivööd.

UU

Allikas: The Independent

FOTO: Reuters/Scanpix

Kommentaarid