Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kanada üliõpilased lõid ühingu Lääne tsivilisatsiooni kaitseks

-
20.09.2015
White-Students-Union-Flyer-Toronto

Septembris asus kolmes Toronto ülikoolis tegutsema tudengiühendus “Üliõpilased Lääne tsivilisatsiooni eest“, mis peab oma eesmärgiks seista valgete huvide eest ja kanda edasi Lääne kultuuri. Kuigi erinevate rahvus- ja rassigruppide tudengiühendused on Põhja-Ameerikas tavalised, peavad ülikoolide juhtkonnad seda liikumist “ründavaks” ja oma õppeasutustesse sobimatuks.

Eelmisel nädalal kleepisid üliõpilasaktivistid Lääne tsivilisatsiooni toetava ühingu plakateid üles Ryersoni, Yorki ja Toronto Ülikoolis. Näiteks Ryersoni Ülikoolis tegutsevad praeguse seisuga:

Aafrika Tudengite Assotsiatsioon
Ühinenud Ryersoni Mustad Üliõpilased
Kariibi Üliõpilaste Assotsiatsioon
Afgaani Üliõpilaste Ühendus
Ida-Aafrika Tudengite Liit
India Üliõpilaste Assotsiatsioon
Hiina Tudengite Assotsiatsioon
Põlisrahvaste Üliõpilasühendus
Ladina-Ameerika Üliõpilaste Organisatsioon
Lõuna-Aasia Liit
Sri Lanka Tudengite Liit

Kui aga ülikooli ilmusid valgete üliõpilasühendusega liituma kutsuvad plakatid, teatas õppeasutuse esindaja Michael Forbes: “Me ei andesta seda. See on meie arvates ründav.” Ryersoni vasakpoolsed üliõpilased teatasid, et kaitseks valgete üliõpilasühingu eest tuleb ülikoolis luua “turvalised piirkonnad” (safe spaces). Lisaks teatas Yorki Ülikooli üliõpilasesindus, et Lääne tsivilisatsiooni kaitseühing on pannud teistest rassidest tudengid tundma end “ebaturvaliselt, ahistatuna ja mitte teretulnuna”.

“Rääkides rahvuspoliitikast kujutavad neomarksistid valgeid inimesi “rõhujate” ja kõiki teisi “rõhutavaina”,” kommenteerib toimuvat valgete tudengiühenduse koduleht. “Üliõpilastele õpetatakse, et kogu Lääne tsivilisatsioon on algusest peale “rassistlik” ja läänemaailm kannatab “süstemaatilise ja institutsionaliseeritud” rassismi all, mis hoiab käigus “valgete ülemvõimu süsteemi”.