Kaos, vargused, rünnakud ja terror: Pariisi populaarsus turistide seas langes oluliselt

Maailm,
- Updated

Hiina reisiagentuuride liidu president Prantsusmaal, Jean-François Zhou, ütles hiljuti, et kasvav vägivald, vargused ja rünnakud on muutnud Prantsusmaa turistide jaoks üheks kõige vähem ihaldusväärseks sihtkohaks.

Zhou sõnul on Aasiast pärit turistide arv Prantsusmaal viimasel ajal järsult langenud ja paljud turistid on hakanud hoopis tundma huvi Venemaa vastu, kuna sinna on turvalisem reisida. 2015. aastal külastas Prantsusmaad 2,2 miljonit Hiina turisti, kuid 2016. aastal oli see arv langenud 1,6 miljoni peale. Jaapanlastest turistide arv vähenes 39% ja Korea turistide arv 27%. „Paljud Aasia turistid reisivad nüüd meelsamini Venemaale, mis on küll vähem ihaldusväärne, kuid see eest turvaline,“ ütles Zhou ajalehele Le Parisien.

Turistide arvu vähenemise on põhjustanud üha kasvav kuritegevus ja vägivald Prantsusmaal. „Paljusid Hiina turiste on röövitud Versailles’s ja Eiffeli torni juures, hotellide ees, bussidest väljudes. Turismihooajal ei möödu ühtegi päeva ilma rünnakuteta turistide vastu,“ selgitas Zhou.

Vägivaldsed vahejuhtumid Prantsusmaal on külvanud paanikat Hiina sotsiaalmeedias. Näiteks juhtum 80-aastase mehega, kes sai varastele vastu hakates tõsiselt vigastada, samuti lood sellest, kuidas naisturiste lükatakse pikali ning varastatakse nende kotte.

Zhou, kes on elanud Prantsusmaal 25 aastat on olnud tunnistajaks, kuidas Prantsusmaa on viimaste aastakümnete jooksul muutunud ebaturvaliseks ja Pariis on tõusnud alaealiste kuritegevuse poolest Euroopas esikohale.

Pariisi turismibürood teatasid samuti, et möödunud aastal kahanes Pariisi külastavate turistide arv suurelt ja see on ilmselt seotud terrorismiohuga. 2015. ja 2016. aastal hukkus Prantsusmaal terroristide käe läbi enam kui 200 inimest.

Allikas: Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer) 

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused