Kas Aquariuse migrantide saaga tõstis vastumeelsuse vabaühenduste inimveolaevade vastu kõrgustesse?

Rubriik Maailm On
- Updated
©CasoAislado
Migrantide poolt minema pillutud riided Cheste hariduskeskuse prügikastides.

Skandaalse Aquariuse järel on meresid mööda eksleva Lendava Hollandlase staatusesse tõusnud inimsmugelduslaev Lifeline, keda samuti keegi ei taha.

Hispaania majandusarengu ministri Jose Luis Abalosi sõnul ei paku riik võimalust 230 merelt päästetud migrandiga laeval randuda, kuna Hispaania ei saa muutuda kogu Euroopa merepääste organisatsiooniks, vahendab Postimees. See vasakpoolse valitsuse saanud riik lubas Valencia sadamasse küll Aquariuse, kuid tõenäoliselt ei soovi immigrantidega enam tegemist teha, kuna nendega kaasnesid suured skandaalid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt tabas Hispaania ühiskonda nördimuslaine, kui migrantidele ruumi tegemiseks aeti Valencia ühiselamutest 24 tunni jooksul välja üliõpilased, väljaannetes ilmusid pildid põgenikele annetatud riietest, mille nood kohe prügikasti loopisid, ja jutud päästetud migrantide lõbutsemistest linna baarides, kusjuures rahast neil ei tundunud puudust olevat.

Saksa mittetulundusühingu Lifeline laeva lükkasid tagasi ka Itaalia ja Malta. Alust külastanud Saksa ametnikud kirjeldasid laeva pardal valitsevaid tingimusi kohutavatena ja märkisid, et ilma halvenedes võib alusel tekkida hädaolukord.

Tõenäoliselt on kogu vabaühenduste inimveolaevade saaga üks positiivsemaid märke see, et Vahemere-äärsed riigid näitavad neile koha kätte — päästke pealegi, aga vaadake ise, kuidas nendega hakkama saate, sest me pole inimkaubandusest huvitatud! Nii ju Itaalia siseminister Matteo Salvini ka ütles: “Itaalia sadamad on ja jäävad suletuks neile aplatele vabaühendustele, kes aitavad inimsmugeldajaid.”

Saksa vabaühendusele Lifeline kuuluv alus seisab ankrus 300 meremiili kaugusel Malta rannikust, pardal 234 kolmapäeval päästetud migranti. Malta vastumeelsuse taga on tõdemus, et neid maale lubadest saab riik oma kaela probleemi, mille leevendamist keegi maltalastega hiljem isegi arutada ei taha.

Vastumeelsus vabaühenduste korjelaevade vastu on viinud sõnasõjani Itaalia, Hispaania, Malta ja Prantsusmaa vahel, kus kõik, eriti Prantsusmaa, süüdistavad teisi migrantide abita jätmises, kuid omi sadamaid siiski avama ei kiirusta. Migrandid ise aga tõestavad maale pääsedes oma käitumisega kohe, et nad pole abistamist väärt.

Täiendatud! Malta võtab vastu päästelaeva Lifeline ning Itaalia võtab endale osa laeval olevatest põgenikest, teatas Itaalia peaminister Giuseppe Conte teisipäeval. Mõlemad riigid rõhutasid, et laeva meeskond käitus sobimatult, kui ei allunud piirkonnas merepäästeoperatsioone koordineeriva Itaalia keskuse korraldustele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused