Kas islamiusuliste sisserände tõttu kasvanud antisemitism tahetakse taas veeretada põliseurooplaste kaela?

Maailm,
- Updated

Europarlament soovib karmistada võitlust antisemitismiga ja ergutab selleks ka liikmesriike. Just nii öeldakse 1. juunil vastuvõetud resolutsioonis.

Nõutakse süüdlaste vastutusele võtmist, holokausti käsitleva õppetöö edendamist ja antisemitismi vastaste koordinaatorite ametissemääramist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Veebivahendajad ja sotsiaalmeediaplatvormid peaksid püüdma jõulisemalt internetis antisemiitlikku vihakõnet ennetada ja selle vastu võidelda, ütlevad saadikud resolutsioonis. Saadikud kutsuvad liikmesriike üles edendama holokausti (shoah’d) käsitlevat õppetööd koolides ja kaaluma õpikute läbivaatamist, et tagada juudi ajaloo ning juutide tänapäevaelu terviklik ja tasakaalustatud tutvustamine ja kõigi antisemitismi vormide vältimine.”

Euroopast on lahkunud päris palju juute, eriti Prantsusmaalt, kuid selle põhjuseks on olnud enamasti araablaste ja teiste islamiusuliste kogukondade jõuline kasv, mitte valgete põliseurooplaste antisemitism, mis on täiesti marginaalne. Teada ju on, et Araabia riigid on kuulutanud Iisraeli oma surmavaenlaseks ja ka paljud tavalised islamiusulised vihkavad juute.

Viimastel aastatel on sagenud rünnete arv juutide vastu paljudes suurte islamikogukondadega riikides ja juudid on sunnitud sealt lahkuma. Kuid kas Euroopa Parlament tahab oma resolutsiooniga asja eest taas vastutama panna niigi tugeva surve all olevaid põliseurooplasi? See tekitab pehmelt öeldes hämmingut ja mõtet – kas  europarlament on üldse võimeline Euroopas toimuvatest protsessidest adekvaatselt aru saama?

Urmas Espenberg

FOTO:  AP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused