Kas koroonaviirus lõpetab massimigratsiooni ja EL-i sundkvoodid? 

Maailm,
©AP/Scanpix
Migratsioon näitas Kreeka-Türgi piiril oma kurja palet ja tegi paljudele selgeks, et head nahka sealt ei tule. Pilt on illustratiivne.

Tundub, et selle, mida ei tahtnud lõpetada liberaalne Euroopa Liit, lõpetab koroonaviirus – jutt on Kolmanda maailma ülekolimisest Euroopasse.

Viimase üleskutsena kostis veel Piirideta Arstide üleskutse evakueerida migrandid Moria laagrist Kreeka Lesbose saarel, kus leiti esimene haigestunu, kuid olukorras, kus Euroopa riigid sulevad oma piirid kogu väljaspoole jäävale maailmale, ei hakka ilmselt keegi neid enam endale võtma, olgu ta kui sallivuslik tahes. Oma elu on kallim kui võõraste oma päästmine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt pole mõtet enam ka paate Vahemere lõunakaldalt lahti lükata, sest vabaühenduste vabatahtlikud pole kohe kindlasti surmaminejad, kes sirutaksid abikäe sellele, kes vappub palavikus, kuid keda peab enda laevale võtma. Suletud riigipiirid tähendavad suletust ka merelt ja paadid jäävadki merele ulpima.

Probleemid jäävad alles nii Kreeka piirile kui ka siseriiki, kuid ilmselt on käes aeg, kus paljude maade relvajõud saavad piiride ja sisejulgeoleku kindlustamiseks erivolitused, sest haigust ja haigeid ei taha keegi oma riiki lubada, olgu selle kandjad kui õnnetud tahes – heasüdamlikud abistajad teevad õnnetuks ka oma rahva, kui too haigestuma ja surema hakkab.

Isegi kui koroonaviirus kord kuude pärast taandub, on maailmamajandus ilmselt vahepeal sedavõrd alla käinud ja raha sedavõrd vähe, et keegi ei hakka enam oma riiki kokku korjama neid, kes tulevad tarbima, kellest pole uute väärtuste loomisel kasu ja kes söövad ära raha, mida läheks oma rahva jaluleaitamiseks vaja.

Igal juhul on kindel, et pärast koroonaviirust ei jää miski endiseks ja ilmselt mitte ka massimigratsiooni osas – kellelgil pole enam võimalusi ega tahtmist poputada neid miljoneid, kes tulid Merkeli kraaksatuse peale ja tõid endaga kaasa oma probleemid. Enda mured on nüüd suurenenud ja esikohal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused