Kas mõistuse hääl võidutseb: Euroopa Liit hakkab terrori tõttu muutma suhtumist massimigratsiooni

Rubriik Maailm On
- Updated
Põgenikud

On märkimisväärne, et sagenenud terrorirünnakud Euroopa südames on muutmas Euroopa Liidu institutsioonide suhtumist massimigratsiooni. Euroopa Liit hakkab lõpuks tasapisi tunnistama seda, millest eri riikide konservatiivid on ammu pidevalt rääkinud – arutu migratsioon on võtmas üldohtlikku suunda.

Delfi vahendas Euroopa Liidu ühisavaldust, kus öeldakse, et vägivaldse äärmusluse tõus tuleneb osalt migrantide suutmatusest meie ühiskonda integreeruda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Euroopa Liidu valitsused tegid reedel pärast tuliseid vaidlusi ühisavalduse seoses hiljutiste terrorirünnakutega erinevates Euroopa linnades, seostades vägivaldse äärmusluse kasvu selles osalt ka migrantide suutmatusega siinsesse ühiskonda integreeruda,“ seisab uudises.

Saksamaa siseminister Horst Seehofer kirjeldas Euroopa Liidu ühisavaldust reedel kui “suurepärast märki solidaarsusest”. Just Saksamaa oli Austria ja Prantsusmaa kõrval üks neist riikidest, kes nägi vajadust probleemidele sel moel tähelepanu juhtida, vahendab The Guardian.

Võrreldes esialgse versiooniga ühisavalduse sõnastust siiski oluliselt pehmendati: sõna “islam” eemaldati, nagu ka nõudmine, et migrantidel tuleb ära õppida oma uue koduriigi keel ja “teenida endale elatist”.

Ühtlasi aga rõhutati: “Euroopa Liidu liikmesriikide demokraatliku korra ja väärtuste või nende siseriiklike seaduste rikkumisi ei tohiks alahinnata ega sallida olenemata sellest, mis neid motiveerib.”

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Paul Puustusmaa kommenteeris, et kuskilt otsast hakkab terve mõistus sinna imbuma ja loodab, et see suundumus saab olema kasvav – kasvav mitte ainult migratsiooni küsimustes, vaid ka muudes traditsioone puudutavates küsimustes.

„EKRE on alati rõhutanud, et Euroliitu saab söödavaks ning toetamisväärseks kujundada, kui see monstrum loobub kultuuri ja komberuumi vägistamisest ja riigistumisest ning naaseb oma algsete, askeetlike juurte juurde,“ kommenteeris Puustusmaa.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel kutsus veel eelmisel nädalal üles looma ka Euroopa instituuti, mis tegeleks islamiusku kuulutavate imaamide koolitamisega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused