Kas Obama on samuti seotud Trumpi vene toimiku koostamisega?

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Barack Obama

Portaal Breitbart vahendab, et uute allikate andmetel maksis Obama presidendikampaania organisatsioon Obama For America (OFA) ligi miljon dollarit samale õigusbüroole, mida kasutasid Hillary Clintoni kampaania ja Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) vahendajana Fusion GPS palkamisel (firma, kelle töötajad tegelesid Trumpi vastase toimiku koostamisega).

Obama For America alustas maksetega õigusbüroole Perkins Coie 2016. aasta aprillis, mis langeb kokku ajaga, mil õigusbüroo palkas omakorda Fusion GPS-i uurima Trumpi kampaaniameeskonna väidetavaid sidemeid Venemaaga. Juhul kui info OFA maksete kohta vastab tõele, võib see tähendada, et president Obama ja teised tema administratsiooni liikmed võisid aidata kaasa siiani tõestuseta jäänud Trumpi vastase toimiku koostamise rahastamisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Huvitav on ka see, et allikate andmetel töötas ühe Fusion GPS-i töötaja abikaasa maksete tegemise ajal president Obama kommunikatsiooninõustajana.

The Federalist kirjutab omakorda, et OFA maksed Perkins Coie’le ja nende maksete ajastus tekitab hulgaliselt küsimusi – kas rahastas OFA seeläbi Fusion GPSi, kas ja kui palju teadis Obama ning tema meeskond toimiku sisust ja taustast enne selle avalikustamist ja kas kasutasid president ja tema valitsuseliikmed teadlikult niisugust toimikut õigustamaks valitsuse ametlikku tegevust toimikus mainitud poliitilise oponendi vastu.

Möödunud nädalal avalikustas The Washington Post skeemi, kuidas Hillary Clintoni presidendikampaania meeskond ja Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) maksid ühiselt kurikuulsa toimiku eest, mis oli täis Venemaa poolt toodetud valeinfot tolleaegse vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kohta. Maksed tehti USA advokaadibüroo Perkins Coie kaudu, kes seejärel palkas töötajad firmast Fusion GPS koguma Trumpi vastast informatsiooni.

Allikas: Breitbart  ja  Federalist     Refereeris Triin van Doorslaer 

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused