Kas on juhus, et suur kristlik pühakoda põles vahetult enne ülestõusmispühi?

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com
See pilt saadab maailma kogu ülestõsumispühade jooksul.

Pariisi Jumalaema kiriku põlengu järel šokis maailm ei soovi millegipärast märgata, et suurõnnetus juhtus vahetult enne üht suurimat kristlikku usupüha.

Notre Dame katedraal süttis esmaspäeva pärastlõunal, paar päeva enne lihavõttepühade algust. Homme on teatavasti Vaikne Neljapäev, mil Jeesus Kristus einetas viimast korda oma jüngritega, siis järgneb Suur Reede, mil Jeesus risti löödi, ning pärast Vaikset Laupäeva tuleb esimene Ülestõusmispüha, mil Jeesus tõusis surnust, et olla Lunastaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaasaegne ateismi kalduv maailm peab seda tragöödiat kahtlemata juhuseks ja põhjus leitakse ilmselt renoveerimistööde käigus tekkinud veast. Paraku jäävad kahtlused nagunii, sest Prantsusmaal lõõmavad kirikud juba liiga tihti ja pinged islamikogukonnaga pole kellelegi saladus. Äärmusmoslemid on näidanud sallimatust ja lausa vihkamist kristluse vastu, olles võimelised midagi nii kurjakuulutavat ette võtma. Vaadake neid kahte nägu!

Prantsusmaal on umbes 2500 mošeed ja palvekoda, millest 120-s jutlustatakse range salafistliku islamivoolu sõnumit. Alates 2012. aastast on Prantsusmaalt välja saadetud 80 inimest, kirjutas Postimees 1. augustil 2016. aastal.  Prantsuse võimud on sulgenud umbes 20 mošeed ja palvekoda, kus võimude hinnangul propageeriti islamiäärmuslust, ütles siseminister Bernard Cazeneuve tollal. Hiljem on mošeesid veelgi enam suletud. Austria sulges eelmisel aastal seitse mošeed ja saatis riigist välja kümneid imaame, sama on teinud ka Hispaania.

Kui Jumalaema kiriku põlengu põhjuseks on süütamine, siis saab sellest kindlasti suur mahavaikitud saladus. Prantsusmaa ei riskiks kunagi teatada, et selle taga on usuvaen – sellest, et gallialaste maal hõõgub tuha all ususõda, on juba palju räägitud ja selle eest hoiatatud.

See riik on niigi ülikehvas olukorras – “kollaste vestide” vastupanuliikumine on küll tugevasti vaibunud, kuid ikka olemas, ja mistahes säde võib selle leegi taas lõkkele puhuda. President Macron ei julgenud rahvaliikumist jõuga maha suruda, vaid kärpis seda ääri-veeri, kuid ta ei kontrolli endiselt tema poliitika vastu välja astunud ühiskonda.

Miks on Lääne-Euroopas kõige suurema löögi all parempoolsed immigratsioonivastased rahvuslikud jõud? Sest võimulolijad näevad, kuidas olukord põlisrahva ja migrantide vahel üha pingestub, nad kardavad konflikti puhkemist, kuid suurima ohuna ei võta nad mitte pealetungivat islamit, vaid rahvuslikke jõude, kes võivad vastupanuliikumise etteotsa asuda ja islami väljapühkimise ette võtta. Võimu nimel orienteerutakse pigem sisserändajatele kui oma rahvuslastele. Nagu eeltoodud info näitas, ei lubata ka islamil eriti võimutseda ja suletakse mošeesid, kuid sammud on poolikud ja imaamide mõju moslemikogukondades juba võimas, mis tähendab, et protsesse suunavad suuresti nemad.

Tegu on pea liiva alla peitmise ehk arengute edasi lükkamisega – tänase rahu nimel ohverdatakse homne. Islam kui religioosne institutsioon kogub Euroopas kiiresti jõudu, talle pole enam vaja terrorit, sest ta on poliitilisse süsteemi kinnistumas ja võim on juba käeulatuses. Euroopa lükkab vägivalla ärahoidmise nimel otsustamist edasi, kuni on juba hilja ja islam on kolmandal Euroopasse tungimise katsel võitnud, või siis tuleb veel hullem verevalamine, viimne sõda kristliku Euroopa nimel.

Kõlab kurjakuulutavalt? Paraku on see karm tõde, nagu ka see, et suur osa Euroopast, täpsemalt vasakpoolsed ja neomarksismist mõjustatud liberaaldemokraatia, ei tahagi islami mõjule vastu hakata, kuigi see on olemuselt Lääne demokraatiale ja selle tegelikele väärtustele väga vaenulik. Ilmselt on “sallivusleer” esimesed, kes ohvritallekestena ise tapale jalutavad – praegu nad veel plaksutavad massiimmigratsioonile.

Jumalaema kiriku põleng on suur tragöödia kogu inimkonnale, kuid ta võib veelgi suuremate kurbmängude alguseks olla. Praegu igal juhul üritatakse teha nägu, nagu oleks tegu lihtsa töömeeste hooletusest tekkinud õnnetusega, mis võibki tõsi olla, kuid ei pruugi – taust on selleks liiga pingeline.

Loe ka: Küsitlus Prantsusmaal näitas inimeste kindlat soovi panna piir radikaalse islami levikule ja Prantsusmaal Roueni eeslinna kirikus lõikasid islamistid preestril kõri läbi ja võtsid pantvange

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused