Kas pseudoinimlikkus ikka lahendab maailma rändeprobleemid?

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Hondurase migrandid teel USA-sse.

Rändekriis on hooga süvenemas – seda näitab juba uudis, et 3000 inimest asusid lihtsalt Honduurasest jalgsi ja pikas kolonnis läbi Kesk-Ameerika USA suunas teele! Nüüd on nende arv kasvanud seitsmele tuhandele.

Suuremastaabilise rahvasterände eest hoiatavad juba praktiliselt kõik – inimesed põgenevad nii sõja, kliimamuutuste, vaesuse, nälja ja tagakiusamise eest kui ka lihtsalt head elu otsima.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ÜRO ja teised rahvusvahelised organisatsioonid, riigipead, paavst ja paljud teised kutsuvad üles inimlikkusele ehk siis nõuavad, et migrandid võetaks takistamatult vastu.Selle peale võiks vaid öelda – hoidke rändekriis ja inimlikkus üksteisest võimalikult lahus – inimlikkus puudutagu ainult naisi, lapsi ja vanureid, kes ei suuda enda eest seista.

Pole kahtlustki, et suur osa migrantidest on majanduspõgenikud. Üle Vahemere tulevad paadid on täis täies elujõus neegrimehi – nemad on küll maailmas kõige vähem abi vajav inimrühm. Majandusmigrante tulebki vaadata otsese tööjõuna, ja kui nad ei taha kohe tööle hakata, tuleb nad tagasi koju kupatada, Aafrikat üles ehitama.

Vähimagi rassismita võib öelda, et kõik maailma migrandid liiguvad Euroopasse, USA-sse ja Kanadasse ning Austraaliasse ja Uus-Meremaale – piirkondadesse, mille on võimsaks ehitanud eurooplased, valge rass, Aasias ka sealsed kultuurrahvad hiinlased ja jaapanlased. Mujale minnakse vaid siis, kui seal on ohtralt loodusvarasid – näiteks Pärsia lahe naftariikidesse. Hiinal ja Jaapanil jagub oma tööjõudu ja rahvast küllaga.

Tänapäeval ei saa mingit süüd enam ajada ei kolonialismile, Teisele maailmasõjale ega muudele põhjustele – enamik migratsiooni lähteriike on saanud võimaluse iseseisvas riigis ise toimiv ühiskond üles ehitada, ja nad pole sellega hakkama saanud. Inimesed põgenevad sõdade, diktaatorite, rikutud kliima ja laostunud majanduse eest – aga kõik selle on nad ise loonud, see on nende kasvõi osaline ja kaudne süü. Mis põhjus on arvata, et oma kodumaa tuksi pannud migrandid hakkavad Euroopas ja Põhja-Ameerikas väärtusi looma?

Olgem ausad, Kolmanda maailma migrandid ehk mitte-eurooplased pole kusagil arenenud maades korralikult tööle asunud. On küll kontingent ärksamaid, aga nad on ilmselge vähemus, enamus elab uue kodumaa sotsiaalsüsteemi kulul. Nad toovad kodumaalt kaasa kõik oma probleemid ja mida suuremaks kasvab kogukond, seda enam need võimenduvad, kuni Euroopas ongi uus Süüria, Iraak, Afganistan.

Migrantide kohta öeldaksegi, et nad põgenevad oma kodumaiste hädade eest ja tekitavad need uues kodus jällegi. Kui mosleminaised põgenevad islamimaadest naiste alandatud seisuse pärast, siis miks nad Euroopas burkat edasi kannavad? Nautigu läänelikke vabadusi! Aga ei, nad toovad kodumaa tavad kaasa ja need ei luba.

Kõige hullem on veel see, et migrandid hakkavad oma osatähtsuse suurenedes enda elulaadi põlisrahvale peale suruma ja võtavad poliitilise võimu üle. Mis hakkab saama siis, kui Euroopa muutub Aafrikaks ja Araabiaks? Siis kaob valge, jõukas ja arenenud Euroopa ning Vana Maailm elab taas aafriklaste ja araablaste vaesuses. Olgem ausad – tõelisi rikkusi loovad kogu maailmas vaid eurooplased ja Kaug-Ida asiaadid (hiinlased ja jaapanlased).

Miks migrandid jõukusi ei loo? Esiteks, vaestest maadest, nagu näiteks Jeemenist ja Eritreast tulijad, elavad Euroopas edukalt ära sotsiaaltoetustest, sest see on kodumaa seisukorda arvestades suur rikkus – nad ei hakkagi tööle. Teiseks – kõigi nende maade töökultuur, mentaliteet ja kombed muudavad selle massi tööjõuna praktiliselt kasutuks. Uut, euroopalikku töökultuuri õpitakse ikkagi põlvkondade jooksul, eile tulnud tööline ei võta seda homseks juba üle.

Kolmandaks – enamusel migrantidest jääb puudu haridusest. Jah, kõigis riikides on ka haritud inimesi, aga neid oleks oma kodumaalgi vaja, ja pealegi, hetkel käib jutt miljonitest rahvasterände migrantidest, kellel pole elementaarsetki haridust. Jah, liinitööle saab neid välja õpetada, aga maailma tehnoloogiline areng vajab ajusid. Et migrantidest saaksid insenerid ja teadlased, on vaja neid juba lapsest saati korralikult õpetada. Selleks kulub taas põlvkond, aga kui Euroopasse hakkab miljonite kaupa võõraid sisse voolama ja nad toovad siia oma maailma, siis sellist haridussüsteemi ei tulegi.

Migratsiooniprotsesside ülimalt negatiivne moment on islamiusuliste sisseränne. Islam on sallimatu, agressiivne ja teisi kõrvale tõrjuv religioon ja kui nad haaravad Euroopas poliitilise võimu, siis tõrjutakse eurooplased eest, kehtestatakse šariaat ning koos sellega kaovad ka naiste ja geiõigused, feminism, liberalism, demokraatlikud vabadused ja kogu Lääne tsivilisatsioon. Ja siis on Euroopa taas mülgas, kuhu migrantidel pole mõtet tulla – Pariis on sama, mis Lagos, London on nagu Karatchi, Stockholm nagu Teheran.

Mis on selle jutu mõte? Aga see, et kui valgete loodud maailma ehk Euroopa, Põhja-Ameerika ja Austraalia lastakse aafriklastel ja araablastel üle ujutada, siis muutuvad need arenenud maailmast Kolmanda maailma osaks. Kuulsa bändi U2 solist Bono on öelnud, et tema annaks kogu maailmas võimu üle neegritele – aga siis tulebki kogu maailm üks suur Aafrika pidevate kodusõdade, genotsiidi ja tööpõlgusega, kus keegi enam väärtusi ei loo. Tasub vaid meenutada Zimbabwet, kus eurooplaste farmide aegu eksporditi toiduaineid, kui aga farmid anti aafriklastele, hakkas riik toiduaineid sisse vedama.

Rändekriisi lahendus on ainult üks – kõiki inimesi tuleb aidata nende kodus ja Kolmas maailm peab ise ennast käsile võtma, mitte teiste juurde nende loodut tarbima tormama!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused