Kas Rootsi “granaadikultuur” on Soome jõudnud?

Maailm,
©Scanpix
Helsingi politseil pole aega kurjategijatega tegeleda, nemadki võitlevad meeleavaldajate ja 18 aastat tagasi Piiblit tsiteerinud poliitikutega. Pilt on illustratiivne.

Rootsi on tuntud riigina, kus 2015. aasta rändekriisiga Süüriast saabunud Lähis-Ida maffiaklannid omavahelisi arveid granaatide ja laskudega klaarivad ning pihta saavad ka politseinikud. Soomes on juba pikka aega sellise arengu nendeni jõudmist kardetud ja nüüd tundub see kohal olevat.

ERR vahendab, et Soome politsei teatas kõrgest julgeolekuohust politseimajadele üle terve riigi. Mõnel pool saadeti politseimaju valvama soomusautod.

Politsei saatis välja lühikese pressiteate, mille kohaselt on tegemist julgeolekuohuga, aga üksikasjadest ei saa rääkida, kuna politsei valmisolekut puudutav teave on salajane.

Soome ringhäälingu Yle teatel on nii Pasilas kui ka Tamperes nähtud politseijaoskonna juures soomusautot ja ustel seisavad valvurid. Kõik Soome politseinikud on saanud korralduse olla valvsad. Ajalehe Turun Sanomat andmetel on valmisoleku tugevdamine seotud organiseeritud kuritegevusega.

Rootsis väga levinud sisserändetaustaga kuritegevus on ka Soomes probleemiks saamas, sest seegi maa on muutumas multikultuurseks. Soome vasakvalitsus soodustab igati sisserännet Kolmandast maailmast.

Loe ka Rootsi politseinik: sisserändajatest kurjategijad naeravad meie üle , Helsingi sisserändetaustaga noortekambad tähendavad granaadikultuuri peatset Rootsist Soome jõudmist ja Rootsi ja Soome pommi- ja kuulihädades on süüdi liberaalne rändepoliitika

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused