Kas Siim Kallas hakkab VEB Fondi pärispattu teiste kaela riputama?

Maailm,
©Scanpix
Siim Kallas näib ütlevat – VEB Fond on kindlalt minu põuetaskus peidus.

Reformierakonna auesimees Siim Kallas on teinud ühe avalduse, mille kohta võiks küsida: miks just nüüd?

Riigikogu aseesimehe Siim Kallase sõnul pakkus ettevõtja Vambola Kolbakov Reformierakonnale meelehead VEB fondi tõttu tekkinud kahju hüvitamise eest, kirjutab Äripäev.

Kallase süüdistustesse pole mõtet väga tõsiselt suhtuda – ilmselt soovib ta Reformierakonnal taagana kaelas rippuva VEB Fondi pärispatu sokutada ärimehe taskusse lootuses, et ehk usuvad kõik nüüd, nagu oleks just too mees mingil moel patune!

Sellele viitab ka Äripäeva loos kirja pandu: “…hiljuti soodustuskelmuse katses süüdi mõistetud Kolbakov…” Ehk siis pannakse aegsasti paika, et tollel mehel on kahtlane taust ja tema vastuargumente uskuda ei maksa.

Kolbakovi süüdistades saab Kallas näidata, justkui oleks Reformierakond samuti VEB Fondist eemal ja sooviks ise ka asjast selgemat pilti saada. Ometigi on just RE siiani kõik juurdepääsuteed sellele afäärile blokeerinud ja mineerinud.

Miks seda tehakse, on selge – EKRE on nüüd valitsuses ja on lubanud kõik Reformierakonna sigadused päevavalgele tuua. Just sellepärast on koalitsiooni ägedalt rünnatud ja teda hävitada püütud, lootuses EKRE sealt eemaldada, kuid nüüd paistab, et see püsib siiski kindlana, ja siseminister Mart Helme asub tegude juurde.

Riigikogu läheb järgmisest nädalast puhkusele, ministrid aga suvel ei puhka ja RE luukerede otsimine jätkub. Ilmselt on oravaparteil hirm nahas ja nad asuvad jälgi peitma. Aga ükskord ujub VEB Fondi saaga pinnale niikuinii.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused