Kas suurem sõda on tulekul? Lennuliiklus Lähis-Ida kohal sai vastavasisulise hoiatuse

Maailm,
- Updated
Sõda Süürias
©AFP Photo/ Scanpix
Sõda Süürias

Kui Saksamaa riigikantslerilt Otto von Bismarckilt küsiti, millest võib puhkeda järgmine sõda Euroopa suurriikide vahel, vastas ta: „Mõnest neetud lollusest Balkanil!”

Nüüd võib eeldada, et suurem konflikt Venemaa, lääneriikide, Türgi, Iraani ja paljude teiste osalusel võib puhkeda “mõnest neetud lollusest” Süürias, kuhu on koondunud paljud suurriikide vastuoludest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Lennundusohutusamet (EASA) ärgitas lennufirmasid olema eelseisvatel päevadel ettevaatlikud Süüria lähistel, sest Süüria valitsusvägesid ähvardab välisriikide rünnak.

EASA saatis kiirhoiatuse teate, et lennufirmad peavad arvesse võtma õhu- või raketilöögi võimalust Süürias, vahendab BNS Eurocontroli veebilehel avaldatud teadet.

“Kuna on võimalik, et Süüriasse sooritatakse järgmise 72 tunni jooksul õhulööke maa-õhk ja/või tiibrakettidega ning võib esineda raadio- ja navigatsiooniseadmete ajutist häirimist, tuleb teha hoolikaid arvestusi,” ütles EASA.

USA ametnikud arutavad liitlastega võimalikku sõjalist vastust Süüria valitsusvägede väidetavale keemiarünnakule Douma linnas. Venemaa pani samas teisipäeval veto USA koostatud resolutsioonikavandile, mis nägi ette uue uurimismehhanismi loomist keemiarünnakute uurimiseks Süürias.

USA president Donald Trump hoiatas kolmapäeval Venemaad Süüria presidenti Bashar al-Assadi toetamast ja kuulutas, et “raketid tulevad” vastuseks Douma keemiarünnakule.  “Venemaa tõotab tulistada alla kõik Süüria pihta tulistatavad raketid. Pane end valmis, Venemaa, sest nad tulevad, kenad, uued ja nutikad!”

Venemaa saadik Alexander Zasypkin Liibanonis andis teada telekanali al-Manar TV vahendusel, et Venemaa laseb Süürias edaspidi kõik USA raketid alla ja võtab sihikule kõik positsioonid, kust raketid välja lastakse.

Samuti tõi Alexander Zasypkin välja, et USA ja lääneriikide poolne kaasaaitamine konflikti eskaleerumisele Süürias viib tõsise kriisini ning süüdistused keemiarelva kasutuses on solvav akt. Avaldus järgnes sellele, kui USA ähvardas vastureaktsioonidega, väidetavate kinnitamata ja tõendamata keemiarünnakute eest Süürias.

Moskva ütles kolmapäeval, et USA plaan Süüriat rünnata on ettekäändeks, et hävitada tõendid väidetavast keemiarünnakust, mis Venemaa sõnul on provokatsioon lääneriikide sekkumise õigustamiseks.

“USA ei ründa oodatava löögi ajal Süüriale Vene sihtmärke, vastuseks jätavad Vene sõjaväelased USA laevad ja lennukid sihtmärkide seast välja,” arvas sõjateaduse akadeemia asepresident Sergei Modestov.

“Tõenäoliselt rünnatakse Tomahawkidega 4-5 Süüria objekti. Mingid löögid tulevad lennukitelt, kuid peamiselt merelt. Väga tõenäoline, et Liibanoni õhuruumist ründab Iisrael,” ütles ta.

“Ilmselt tuleb ööpäeva pikkune tugevate löökide sari. See tuleb mitmes järgus: algul droonid ja raadioelektroonilise võitluse vahendid, seejärel esimene raketirünnak, seejärel teine. Nende vahel kontrollib luure täpsust. See võib kesta terve päeva,” lisas Modestov.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused