Kataloonia meeleavalduste suurus: 1:4 iseseisvuslaste kasuks

Maailm,
Kataloonia iseseisvuslased nõuavad oma liidrite vabastamist.

Jõudude vahekorda on meeleavalduste järgi raske hinnata, kuid mingisuguse pildi see siiski annab.

Barcelonas korraldati pühapäeval meeleavaldus Hispaania ühtsuse toetuseks, politsei teatel tuli tänavatele umbes 80 000 inimest.

“Tänavad kuuluvad kõigile!” karjusid meeleavaldajad vastuseks lahkulöömisliikumise loosungile: “Tänavad jäävad alati meie omaks”.

Laupäeval avaldas Barcelonas keskvõimu vastu meelt umbes 350 000 iseseisvuslast. Meeleavaldus möödus üldiselt rahumeelselt, kuid selle lõpul puhkesid ka seekord kähmlused politseinike ja meeleavaldajate vahel. Märulipolitseinikud lasid käiku kumminuiad ning meeleavaldajad vastasid kivide ja kõige muu kättejuhtuvaga.

Vähemalt osalejate arvu järgi otsustades on iseseisvusmeelsus Kataloonias tugevam. Liitriigi toetajate meeleavalduse rahumeelne toimumine on aga tingitud sellest, et seal on ka politsei nende poolel.

Barcelonat ka teisi Kataloonia linnu on raputanud meeleavaldused sestsaadik, kui Hispaania ülemkohus langetas 14. oktoobril üheksale Kataloonia 2017. aasta iseseisvuskampaania juhile, peamiselt piirkondliku valitsuse liikmetele, pikaaegsed vanglakaristused.

Meelavaldustel on ühtekokku kannatada saanud 289 korrakaitsjat, viga on saanud ka 367 tsiviilisikut.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused