Kataloonia meeleavalduste suurus: 1:4 iseseisvuslaste kasuks

Maailm,
Kataloonia iseseisvuslased nõuavad oma liidrite vabastamist.

Jõudude vahekorda on meeleavalduste järgi raske hinnata, kuid mingisuguse pildi see siiski annab.

Barcelonas korraldati pühapäeval meeleavaldus Hispaania ühtsuse toetuseks, politsei teatel tuli tänavatele umbes 80 000 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tänavad kuuluvad kõigile!” karjusid meeleavaldajad vastuseks lahkulöömisliikumise loosungile: “Tänavad jäävad alati meie omaks”.

Laupäeval avaldas Barcelonas keskvõimu vastu meelt umbes 350 000 iseseisvuslast. Meeleavaldus möödus üldiselt rahumeelselt, kuid selle lõpul puhkesid ka seekord kähmlused politseinike ja meeleavaldajate vahel. Märulipolitseinikud lasid käiku kumminuiad ning meeleavaldajad vastasid kivide ja kõige muu kättejuhtuvaga.

Vähemalt osalejate arvu järgi otsustades on iseseisvusmeelsus Kataloonias tugevam. Liitriigi toetajate meeleavalduse rahumeelne toimumine on aga tingitud sellest, et seal on ka politsei nende poolel.

Barcelonat ka teisi Kataloonia linnu on raputanud meeleavaldused sestsaadik, kui Hispaania ülemkohus langetas 14. oktoobril üheksale Kataloonia 2017. aasta iseseisvuskampaania juhile, peamiselt piirkondliku valitsuse liikmetele, pikaaegsed vanglakaristused.

Meelavaldustel on ühtekokku kannatada saanud 289 korrakaitsjat, viga on saanud ka 367 tsiviilisikut.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused