Kavanaugh kiusamine maksis demokraatidest senaatoritele nende mandaadid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Donald Trump

Eile 6. novembril toimunud USA vahevalimistel jäid vabariiklased ilma küll Kongressi esindajatekoja enamusest, kuid võitsid juurde kohti senatis.

Vabariiklaste edu senatis on osaliselt seotud geograafiliste eripäradega. Nimelt läks vabariiklastel ümbervalimisele vaid kaheksa senati kohta, kuid demokraatidel lausa 25 kohta. Demokraatidel oleks ehk võinud senati valimistel minna pareminigi, kui nad ei oleks nii meeletult rünnanud kohtunik Brett Kavanaugh’d. Sest, nagu on selgunud, kaotasid vahevalimistel oma koha kõik need demokraatidest senatiliikmed, kes hääletasid Kavanaugh vastu. Kuid üks Kavanaugh poolt hääletanud demokraat – senaator Joe Manchin –  valiti senatisse tagasi.

President Trump keskendus kampaania lõpunädalatel võtmetähtsusega osariikides just senati valimistele. Esindajatekoja kandidaadid eelistasid viia oma kampaaniaid läbi ilma Trumpi otsese toetuseta, mis võis osutuda veaks, sest presidendi kampaaniaabi vastu võtnud kandidaadid saavutasid üldjuhul parema tulemuse.

On saanud reegliks, et ametisoleva presidendi partei kaotab vahevalimistel Kongressis kohti.

Aastast 1906 on USAs toimund vahevalimisi 28 korda ja hiljutise analüüsi kohaselt on ametisoleva presidendi partei kaotanud alati keskmiselt 30 kohta esindajatekojas ja 4 kohta senatis. Seekordsete vahevalimiste ajal ennustati, et vabariiklased kaotavad 25 kuni 35 kohta. Viimaste valimistulemuste kohaselt jääbki kaotatud kohtade arv sellesse vahemikku. Kuid Trumpi parteile on ennustatud ka vähemalt nelja koha juurde saamist senatis, mis tähendab keskmisest paremat tulemust.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused