Kavanaugh vastase sopaloo üleskeerutamise eest vastutavad nii demokraadid kui NBC News

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Brett Kavanaugh

Oktoobri alguses USA ülemkohtuniku ametisse nimetatud Brett Kavanaugh laimukampaania osas hakkavad päevavalgele ilmuma huvitavat faktid. Breitbarti kolumnist John Nolte kirjutab, kuidas NBC News varjas tahtlikult olulist teavet, mis oleks aidanud Kavanaugh’l kaitsta end Julie Swetnicku poolt esitatud vägistamissüüdistuste vastu.

16. septembril tuli Kavanaugh endine koolikaaslane Christine Blasey Ford lagedale ilmselgete valesüüdistustega Kavanaugh vastu, justkui oleks mees Fordi kooliajal seksuaalselt ahistanud. Ehkki Fordi loos puudus igasugune loogika ja polnud ka tõendeid, käias peavoolumeedia seda üle kolme nädala, eesmärgiga hävitata Kavanaugh. Peale Fordi ilmusid kiiresti välja veel kaks naist, kes väitsid, nagu oleks Kavanaugh neid seksuaalselt ahistanud. Üks neist oli Julie Swetnick.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

NBC News ja Swetnicku advokaat Michael Avenatti mängisid Kavanaugh vastases laimukampaanias väga olulist rolli. Näiteks lasi NBC eetrisse ja avaldas ühtegi faktikontrolli tegemata Kavanaugh vastased süüdistused, ehkki väga kiiresti selgus, et tegemist on valesüüdistustega. NBC ei võtnud kordagi vaevaks väiteid enne eetrisse laskmist kontrollida. Üks demokraat ulatas NBC-le sopaloo ja NBC kasutas seda kohe. Veelgi hullem. Nüüdseks on selgunud, et NBC News varjas olulist infot, mis oleks löönud Swetnicku süüdistused kohe uppi. On ka teada, et seda tehti teadlikult. Info oli NBC käes juba 30. septembril, nädal enne Kavanaugh ametisse nimetamist, st skandaali kõrgpunkti ajal.

Nimelt väitis Avenatti, et tal on olemas tunnistaja, kes kinnitab Swetnicku süüdistust. Avanatti ei avalikustanud naise nime, kuid nüüdseks on teada, et 30. septembril intervjueeris NBC seda anonüümset tunnistajat ja naine taganes oma esialgsest ütlusest. Küsimusele, kas ta nägi kunagi Kavanaugh’d tüdrukute suhtes ebasobivalt käitumas, vastas naine eitavalt. 3. oktoobril võttis NBC anonüümse tunnistajaga uuesti ühendust ja sel korral süüdistas naine hoopis Avenattit tema tunnistuse välja mõtlemises ja sellega manipuleerimises. NBC teadis, et Swetnicku süüdistustel puudub tunnistaja ja alus, kuid varjas seda teavet. Veelgi enam, NBC News teadis, et Avenatti püüdis takistada naist tunnistamast, kuid ei võtnud ka selles osas midagi ette.

Seega on ilmselge, et NBC News tegeles teadlikult Brett Kavanaugh vastase valeinfo levitamisega ja varjas teavet, mis oleks aidanud Kavanaugh’l end süüdistustest kiiresti vabastada. Sellega osales NBC Kavanaugh vastu suunatud koordineeritud kampaanias, mille käigus tegid demokraadid ja neid toetav peavoolumeedia kõik endast oleneva, et hävitada Kavanaugh maine ja elu, riputades talle kaela vägistamise ning seksuaalse ahistamise valesüüdistusi.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorsaler

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused