Kavanaugh’d olematus vägistamises süüdistanud naise vastu algatati juurdlus

Maailm,
©Reuters/Scanpix
USA Ülemkohus

USAs on alustatud uurimist naise osas, kes süüdistas ülemkohtu kohtunikuks valitud Brett Kavanaugh’d enda vägistamises, kuid on nüüd tunnistanud, et mõtles kogu loo välja.

Enne Kavanaugh valimist ülemkohtunikuks saatis USA senati juriidilisele komiteele kirja end Jane Doe’ks nimetanud naine, kes väitis, nagu oleks Kavanaugh ja tolle sõber teda mitmeid kordi pärast üht pidu vägistanud. Naine ei nimetanud ühtegi konkreetset tõendit, ühtegi kohta ega aega, kirjeldas vaid väidetavat vägivallategu. Saadetud kirjal ei olnud saatja aadressi, samuti puudusid igasugused viited kirja kirjutaja isikule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hiljem võttis komiteega ühendust naine nimega Judy Munro-Leighton, kes teatas, et tema ongi Jane Doe. Mõni aeg hiljem tunnistas ta aga, et tegelikult ta ikkagi ei ole Jane Doe ja et ta pole Brett Kavanaugh’d mitte kunagi oma elus kohanud.

Senati juriidilise komitee esimees Chuck Grassley selgitas oma pöördumises justiitsminister Jeff Sessionsile ja FBI direktorile Christopher Wray’le, et Munro-Leightoni asjus on alustatud uurimine. „Komitee uurijad tegid avalikke allikaid kasutades kiiresti kindlaks, et: 1) Munro-Leighton on vasakaktivist; 2) ta on kohtunik Kavanaugh’st üle kümne aasta vanem ja 3) ta ei ela ei Washington DC-s ega Californias, vaid hoopis Kentuckys,“ kirjutas Grassley.

Ta selgitas, et Munro-Leighton esitas kohtunik Kavanaugh vastu väljamõeldud süüdistusi. Komitee uurijate küsimustele vastates tunnistas naine aga, et tegemist oli vale, kokkumängu ja taktikalise lükkega.

Kavanaugh eitas kõiki tema vastu esitatud ahistamissüüdistusi ja ta kinnitati hiljem USA ülemkohtunikuks.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused