“Keskkonnavaenulikku” lennuliiklust piirava Saksamaa kantsler ja kaitseminister lendasid USA-sse kahe eri lennukiga

Maailm,
©EPA/Scanpix
Angela Merkel “kliimarikkuja” taustal.

Alles kliimamuutustega võitlemiseks meetmed kasutusele võtnud Saksamaa kaks juhtivtegelast, kantsler Angela Merkel ja kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer lendasid kahe eraldi lennukiga Ameerika Ühendriikidesse, kusjuures lennukitel olevat eriti suur ökoloogiline jalajälg.

Just selle “jälje” kaotamiseks plaanib Saksamaa kõrgemalt maksustada ka lennukitega reisimist. Lennundusmaks tõuseb 2020. aasta jaanuarist ning lennufirmadele keelatakse teadlikult kahjumiga arvestatud lennupiletite odavmüük, kirjutab Postimees.

Mõistagi läheb kahe riigitegelase reisimine kahe lennukiga kulukaks ka maksumaksjatele. Saksamaa valitsus toob sellise otsuse õigustamiseks omad põhjendused, kuid ometigi on see karjuvas vastuolus riigi aetava ametliku poliitikaga.

Maailma vägevaid on pidevalt kritiseeritud selle eest, et isegi kliimakonverentsidel ilmutakse kümnete eralennukitega. Nii näitab kliimavõitlus oma äraspidist palet.

Ka Eesti president Kersti Kaljulaid on esmaspäevast töövisiidil New Yorgis, kus osaleb iga-aastasel ÜRO peaassambleel, aga ka kõrgetasemelisel kliimatippkohtumisel – temagi kasutas teisele mandrile jõudmiseks “ökoloogilist jalajälge”.

Kommentaarid

One commentOn “Keskkonnavaenulikku” lennuliiklust piirava Saksamaa kantsler ja kaitseminister lendasid USA-sse kahe eri lennukiga

  • Avatar
    Leo Viller

    Aga kujutagem nüüd ette,et taolised tähtsad tegelased lendavad koos ja selle lennukiga midagi juhtub. Kust siis need tõelised niiditõmbajad välja otsiksid uued taolised tankistid – pugejad

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused