Kiiev: Sõda jätkub, Donbassis sai ööpäevaga surma seitse Ukraina sõdurit

Maailm,
- Updated
_83813935_ukrafparmy

Sõda Ukrainas jätkub ehkki meedia tähelepanu on haaranud muud sündmused. Donbassis sai viimase ööpäeva jooksul vaenutegevuses surma seitse ja haavata 14 Ukraina sõdurit, teatas Kiiev teisipäeval.

“Viimase 24 tunni jooksul sai sõjaliste operatsioonide tulemusena surma seitse ja haavata 14 Ukraina sõdurit,” teatas presidendi administratsiooni pressiesindaja sõjalistes küsimustes Andri Lõssenko Kiievis pressibriifingul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Separatistidel on Donbassis rohkem tanke kui Saksamaal ja Suurbritannial kokku, ütles Ukraina esindaja kolmepoolse kontaktrühma julgeoleku alarühmas Jevgeni Martšuk.

“On täiesti täpselt teada, et vastaspoolel on 702 kolme modifikatsiooni tanki. Need on tänapäevased lahinguvalmis tankid. Mitmesuguseid suurtükisüsteeme, nii torusid, reaktiivseadmeid kui ka miinipildujaid on seal üle tuhande, rääkimata juba muudest parameetritest, kuid need on tähtsaimad sõjalised komponendid, mis on reeglina seotud pealetungi või vastaspoolele väga suurte kaotuste tekitamisega,” ütles Martšuk teleusutluses.

Ta märkis ka, et sisside väekorpusi juhib 3 000-6000 kaadrisõjaväelast, sh Venemaa kindralstaabi ohvitserid.

“Kaks väekorpust, mis Venemaa on neil ajutiselt okupeeritud aladel loonud, see on kusagil 32 000-36 000 hästi ettevalmistatud sõjaväelast. Ning korpuseülem, selle asetäitjad ja kompaniiülemad on Vene kindralstaabi esindajad… kuskil 3 000-6000 – nad on neid (mässulisi) Vene vägedega siduvate välismärkideta Vene kaadrisõjaväelased, aga need on Vene sõjaväelased,” ütles Martšuk.

Ta ütles ka, et Minski läbirääkimised ja kolmepoolne kontaktrühm on vaid Normandia neliku vahend, mitte midagi iseseisvat. “Tuleb pöörata tähelepanu sellele, et Minski läbirääkimised on Normandia neliku vahend. Sest mõnikord tundub, et see on midagi eraldiseisvat. Asju ei otsusta mitte Minski läbirääkimised või kolmepoolne kontaktrühm, vaid Normandia neliku juhid,” ütles Martšuk.

AFPINTERFAXBNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused