Kindel ja uhke otsus – Poola ei lähe kaasa EL-i sunniviisilise migrantide jaotuskavaga

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Poola suursaadik Itaalias Maria Anders koos sealse presidendi Sergio Mattarellaga.

Poola soovib ainult neid sisserändajaid, kes tahavad riigikeelt õppida ning aktsepteerivad Poola kultuuri ja traditsioone – sellise tugeva sõnumi andis Brüsselile edasi Poola suursaadik Itaalias Maria Anders.

Suursaadik Anna Maria Anders visandas oma riigi negatiivse hoiaku rändajate ümberasustamisel ELi liikmesriikidesse, kinnitades ajalehele Il Giornale, et Poola ei muuda oma seisukohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suursaadik tuletas meelde, et Ukrainast on juba Poolasse sõja eest põgenenud kaks miljonit migranti. Ukrainast pärit inimesed on tema sõnul hästi integreerunud Poola ühiskonda, õpivad keelt kergesti ning aktsepteerivad poola väärtusi ja traditsioone.

Anders juhtis tähelepanu sellele, et kristlus on Poola identiteedi alus ja seda tuleb austada. Samuti tuletas ta meelde kommunismi rõhuvat ajajärku. “Pool sajandit ei saanud me vabalt lehvitada oma lippu, väljendada end vabalt, laulda hümni. Nüüd on meil selleks vabadus olemas ja Poolat kui riiki ja rahvust ei saa süüdistada uhkuses oma identiteedi üle,” lisas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused