Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliima-Frankenstein loob uue koletise

19.12.2022
Kogu põhjapoolkera on vallutanud tõeline talv, aga kliimahullus ei lähe ikkagi üle, see omandab juba idiootsuse mõõtmed. Pilt talveilmast on illustratiivne.
© Scanpix

Euroopa Liit on otsustanud luua veel ühe koletise, eraldi heitkogustega kauplemise süsteemi (ETS2) maanteetranspordile ja elamute kütmisele, maksustamaks veelgi rohkem fossiilkütuste kasutamist, et sellega võidelda kliimamuutuste vastu.

Uus süsinikuhind hakkab kehtima bensiinile ja diislikütusele, aga ka küttele, nagu näiteks maagaas. EL-i süsinikuturu reform aga on juba kired lõkkele löönud.

2027. aastal algab maanteetranspordis ja majapidamistes kasutatavate fossiilkütuste põletamisest tekkivate heitkoguste hinna määramine hinnalaega 45 eurot tonni kohta ja see kehtib vähemalt kuni 2030. aastani.

Uus skeem toob kaasa kõrgema autokütuse hinna. Majapidamiste kütteallikate hind, nagu kütteõli ja kivisüsi, tõuseb samuti. See mõjutab kõige rohkem vaesemaid liikmesriike, mis sõltuvad rohkem fossiilkütustel põhinevatest allikatest.

Kokkuleppe peavad nüüd veel kinnitama EL-i liikmesriigid. Poliitikud muretsevad, et ETS2 võib tekitada sotsiaalseid vapustusi, seetõttu seetõttu kavatsetakse luua uus sotsiaalfond mille eesmärk on kaitsta EL-i majapidamisi kulude suurenemise eest. Fondi suurus on 87 miljardit eurot ja raha hakatakse jagama alates 2026. aastast.

Praegune CO-kaubandus on juba tekitanud tohutuid spekulatiivseid tegevusi ning uus süsteem muudab Euroopa veelgi sõltuvamaks kliimahulludest raha ümberjaotajatest ning nende Brüsseli-pesast. Vähemalt see kontinent liigub pika sammuga vaesuse ja ürgaja suunas. (ERR-UU)