Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Kliimaapokalüpsise” ärahoidmiseks kavatsetakse sundida inimesi eraautodest loobuma

29.07.2022
Suur osa Eesti teedel vuravatest autodest on ostetud kasutatuna.
© Uued Uudised

Maailma Majandusfoorum (WEF) kutsub üles lõpetama eraautode omamist. Hiljuti avaldatud dokument kutsub üles lõpetama erasõidukite kasutamist ühistranspordi ja ühisautode kasuks. “Keskmiselt sõidetakse Inglismaal auto või kaubikuga vaid 4% selle elueast,” seisab WEF-i doukmendis. Autoomanikke kutsutakse üles oma sõidukeid müüma, sest “Autojagamisplatvormid nagu Getaround ja BlueSG pakuvad võimalust kasutada sõidukeid, mille puhul tasutakse kasutustunni eest.”

WEF väidab, et eraautode omamisele kriipsu peale tõmbamine on kliimamuutustega võitlemiseks hädavajalik. Foorumil propageeritakse samu põhimõtteid ka linna- ja kodukujunduses, sest “selle ülemineku jaoks on oluline disainiprotsess, mis keskendub põhivajaduse täitmisele, mitte toote ostmisele,” kirjutas WEF. “See on mõtteviis, mida on vaja linnade ümberkujundamiseks, et vähendada erasõidukite kasutamist.”

Mitmed Euroopa riigid ja USA osariigid on juba vastu võtnud seadused, mis keelavad mitteelektriautode müügi aastaks 2030. Washington, New York ja California on sellised meetmed juba vastu võtnud, samas kui üha suurem hulk EL-i liikmesriike on sama teinud. Iirimaa valitsus on öelnud kodanikele, et nad koondatakse kliimamuutustega võitlemiseks tihedalt asustatud linnadesse. Autojuhid sunnitakse teedelt lahkuma plaani raames, mis muudab inimeste elustiili ja käitumist. Lisaks on Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) käskinud ülemaailmsetel valitsustel järsult kärpida kütusetarneid kodutarbijatele, et julgustada nõuete täitmist, tõrjudes niimoodi inimesi eraautodest välja.

IEA 10-punktiline plaan tarbijate käitumise muutmiseks ja kütusevajaduse vähendamiseks hõlmab kiiruspiirangute vähendamist, kodus töötamist kolm päeva nädalas, rohkem elektriautosid, autovabu pühapäevi, rohkem jalgrattateid, odavamat ühistransporti ja kaugrongide suuremat kasutamist lennukite asemel, vahendab Breitbart News.

“Kliimaapokalüpsise” ärahoidmiseks kavatsevad valitsused sundida inimesi “eraautodest loobuma, sest need on suurimad heitkoguste tootjad” ettepanekutega, mis hõlmavad fossiilkütustega sõidukite keelustamist linnades ja meetmetega, mis tahtlikult peedistavad tavaliste autode kasutajaid.