Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimahüsteerikutest Saksa mürkrohelised nõuavad lihamaksu, vähem pesemist ja saunast loobumist

-
29.08.2022
Saksa kliimahullud lubavadki revolutsiooni. Inimsool peaks revolutsioonidest küll kõrini olema, sest need toovad ainult kannatusi.
© Scanpix

Saksamaa toidu- ja põllumajandusminister Cem Özdemir (rohelised) leiab, et sakslased söövad vale toitu ja inimeste n-ö õigele teele juhtimiseks tuleks kehtestada maks lihatoodetele.

„Me peaksime üleüldiselt sööma vähem liha ja olema kindlad, et liha on pärit loomadelt, keda on peetud sobivates tingimustes,“ ütles Özdemir t-online’ile. Tema arvates peaks lihatarbimine olema vastavuses „planeedi võimetega“ ja inimesed peaksid mõtlema ka oma tervisele.

Özdemiri sõnul mõjutavad vähem liha söövad inimesed ühiskonda positiivselt. „See on tervislikum, hea kliimale ja aitab parandada ülemaailmset toiduga seotud olukorda, kuna karjakasvatuse alt vabaneb hulgaliselt maad.“

Minister on teinud ettepaneku vähendada lihatarbimist ja edendada loomadele paremate tingimuste loomist lihamaksu kaudu. Lisaks on tal plaanis põllumajandusreform. „Praegune karjakasvatussüsteem tugineb peamiselt võimalikult suures koguses võimalikult odava liha tootmisel,“ ütles Özmir. „Lõppude lõpuks tähendab see, et kaotavad kõik – põllumehed, loomad, kliima ja keskkond.“

Kliimahulluse ja energiakriisi valguses on teisedki Saksamaa ministrid ja juhtivpoliitikud tulnud välja äärmuslike ettepanekutega. Näiteks soovitas Baden-Württembergi liidumaa valitsusjuht Winfried Kretschmann (rohelised) hiljuti kasutada duši all käimise asemel ihupuhastuslappe. Majandusminister Robert Habeck (rohelised) aga leiab, et duši all ei peaks käima kauem kui viis minutit ja sooja vee asemel võiks kasutada külma vett.

Aga mitte ainult roheliste partei liikmed ei esine absurdsete väljaütlemistega. Kristlike demokraatide (CDU) ridadesse kuuluv Schleswig-Holsteini liidumaa valitsusjuht Daniel Günther (CDU) leiab intervjuus Die Weltile, et „teatud spordi- ja terviseteenused on sellest aastast alates luksuskaup, millest oleks mõistlikum vabatahtlikult loobuda. „Eeloleval talvel ei pea tingimata saunas käima,“ leiab Günther. Mõned hotellid olevatki juba oma saunad vabatahtlikult välja lülitanud. Güntheri sõnul ei peakski olema selline asi alati „ülevalt poolt ette kirjutatud“.

Allikad: Remix News, Die Welt