Kliimapaanitsejatele jäid seekord jalgu jõulud

Rubriik Maailm On
- Updated
©Reuters/Scanpix
Varsti võivad kliimahüsteerikud ka Jõuluvana reisides midagi keskkonnavaenulikku leida. Pilt on illustratiivne.

Kliimahüsteerikud on nüüd jõulude kallale minemas – kuigi raiskamist peaks tõesti vähendama, pole talvepühad siiski milleski süüdi.

Keskkonnakaitsjad nimetavad nüüd jõule suurimaks iga-aastaseks keskkonnakatastroofiks ning seda reisimise ja tarbimise tõttu. Politico toob välja viis momenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks tekib tohutu hulk prahti, näiteks ainuüksi pakkepaberi näol.

Teiseks raiutavat maha palju kuusepuid, millega lisandub igalt kadunud puu arvelt 16 kg CO2-te. Plastikpuu tootmine aga lisab koguni 40 kg süsihappegaasi.

Kolmanda ohuna märgitakse kingitavaid Hiina mänguasju, mis sisaldavad ohtlikke kemikaale.

Neljandaks on lihasöömine, mis tähendab palju paha kliimale.

Ja viiendaks – 250 miljonit eurooplast sõidavad jõuluks koju, reisides keskmiselt 512 kilomeetrit, paljud koguni saastavate lennukitega.

Uued Uudised kommenteerivad paari momenti.

Vähemalt Eestis ei võeta müügiks minevaid kuuski maha tulevase metsa arvelt – metsaomanikud oskavad oma varandust hoida. Müügikuused leitakse kas istandikke harvendades või kohtadest, kust nad nagunii tuleb kord maha võtta – liinialustest, kraavikallastelt, heinamaa servadest ja nii edasi.

Jõulude ajal koju reisimine pole ainult Euroopa probleem – Hiinas tehakse seda sealse uue aasta puhul, mil sajad miljonid inimesed teevad suures riigis rongide, lennukite, laevade ja bussidega kokku 2,6 miljardit reisi.

Kujutagem ette, et inimesed loobuks jõulude ja aastavahetuse puhul reisimast – kliimakaitsjad mõistagi ei arvesta seda emotsiooni, mida annab kodu ja lähedaste külastamine kaasaegsetele depressiivsetele inimestele.

Lihasöömine on paraku asi, mida veganite nõudmisest hoolimata kaotada ei saa, sest Maa ei suudaks taimtoiduga inimkonda tõenäoliselt ära toita, ainult taimtoidu peal jääks inimorganismil saamata palju eluks vajalikke aineid, mida saab loomsetest toiduainetest, sajad miljonid füüsilist tööd tegevad inimesed ei elaks ainult taimedest ära jne – lihasöömise lõpetamine on ulme.

Keskkonna päästmiseks tuleb küll tarbimist piirata, kuid kliimahüsteerikute radikaalsed ideed küll pigem suurendavad probleemi, kui vähendavad – nad on seda pidevalt tõestanud, lastes näiteks karusloomafarmidest protestiks lahti loomad, kes antud piirkonna loodusesse ei kuulu ja vabaduses teisi liike välja suretama hakkavad.

Probleeme ei lahendata ainult ärakeelamisega – kaasaja radikaalid lõpetaks aga puhta planeedi nimel kasvõi inimkonna eksistentsi. Või vähemalt selle euroopaliku osa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused