Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimarühmituse Extinction Rebellion äärmuslased naudivad heldeid rahavooge, kuid makse ei maksa

14.10.2019
Extinction Rebellioni kliimaäärmuslased aktsioonis.
© ZUMAPRESS.com/Scanpix

Äärmusliku kliimaliikumise Extinction Rebellion (XR) aktivistidele makstakse protestide korraldamise eest ligi 450 eurot nädalas.

Daily Mail vahendab dokumente, mille kohaselt saavad Londoni ja teiste suurlinnade tänavatel kaose tekitanud liikumise eestvedajad suuri summasid ja organisatsiooni jaoks töötavatele roheäärmuslastele on praeguseks makstud kokku juba ligi 230 000 eurot.

Möödunud nädalal Londoni tänavatel märatsenud kliimaaktivistide tegevus ajendas David Daviest, konservatiivist parlamendiliiget, võtma ühendust Ühendkuningriigi maksu- ja tolliametiga ning algatama uurimist liikumise maksuolukorra suhtes. Nimelt selgub XR-i dokumentidest, et nad ei ole maksnud eelpool nimetatud summade pealt makse ja ühtlasi kerkis üles küsimus raha saanud aktivistide töösuhte osas.

Parlamendiliige David Davies sõnul on ennekuulmatu, et XR ei maksa korralikult makse. „Need isehakanud vagatsevad planeedivalvurid võivad ju arvata, et nad on seadustest kuidagi kõrgemal, kuid tegelikult nad ju ei ole. Nüüd on vaja korraldada põhjalik audit selgitamaks, kuidas see organisatsioon toimib ning alustada tuleks kohe nende maksudest,“ teatas Davies.

Daviese sekkumine on muutnud vasakäärmusliku XR liikumise juhid murelikuks, kuna nad pelgavad, et maksuamet esitab neile kuuekohalise maksuarve. Seda juhul, kui aktivistidele makstud summad, mis on aruannetes loetletud „kuludena“, arvestatakse organisatsiooni heaks tööd teinud inimeste töötasuna.

Ehkki suur osa XR protestijaid tegutsevad vabatahtlikena, mainivad Daily Maili ajakirjanikud, et on näinud dokumente, milles on muuhulgas kirjas ka kulud 168 aktivisti tegevuse kompenseerimiseks. Dokumendist selgub ka, et XR-i tegevuse algusest saadik on aktivistidele makstud enam kui 230 000 eurot ja et liikumine tegeleb uute rahastajate otsimisega, kuna nende kulud on kasvanud vähemalt 45 000 euroni kuus.

Möödunud nädalal arreteeriti tänavaprotestide käigus enam kui 1100 kliimaaktivisti.

Allikas: Daily Mail

Refereeris Triin van Doorslaer