„Kliimavõitlejad“ lendavad oma üritusele 114 eralennukiga, sabas ohtralt CO2“-te

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Kliimakonverentsile, CO sabas. Pilt on illustratiivne.

Paljud suurüritused paistavad tänases maailmas silma sellega, et nende reaalne toimumine on karjuvas vastuolus tegeliku sõnumiga.

Maailma vaprad ja ilusad – ärimehed, poliitikud, meelelahutustööstuse esindajad ja Euroopa kroonitud pead – kogunevad Sitsiiliasse Google Summer Campi üritusele, mis keskendub sel aastal globaalse kliimasoojenemise teemale. Paraku plaanib suur osa kuulsustest minna kohale omaenda eralennukiga, kokku 114 lennukit.

Google’i kaasasutajate Larry Page’i ja Sergei Brini organiseeritud iga-aastasel suurüritusel osalevad seekord näiteks USA endine president Barack Obama, prints Harry, Leonardo DiCaprio ja Katy Perry. Kõik nad on mures kliimamuutuste pärast ja soovivad selle vastu võidelda.

Vendura Restortis aset leidvale kogunemisele saabub terve hulk külalisi meritsi jahi pardal, kuid väga paljud kuulsustest on otsustanud lennata kohale oma eralennukiga. Los Angelesest Palermosse on registreeritud vahemikus 31. juuli kuni 4. august 114 eralendu, mis tähendab hinnanguliselt 100 000 kg CO2 paiskamist atmosfääri.

„Ilmselt tulevad arutlusele internetiprivaatsus, poliitika, inimõigused ja loomulikult keskkond, mistõttu on eriti irooniline, et kohale lendab 114 eralennukit,“ kommenteeris üks osaleja.

Eralennukitega kliimakogunemistele saabumises ei ole midagi uut. Näiteks jaanuaris toimunud Davosi majandusfoorumile, kus käsitleti ka kliimamuutustega seotud küsimusi, saabusid ärimehed ja poliitikud kokku 1500 eralennukiga.

Allikas: The Daily Mail, Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

One commentOn „Kliimavõitlejad“ lendavad oma üritusele 114 eralennukiga, sabas ohtralt CO2“-te

  • Avatar
    Leo Viller

    Metaan põhjustab nn kasvuhooneefekti võrreldavalt süsihappegaasiga umbes kakskümmend korda rohkem. Maagaas on sisuliselt maagaas ja selle tootmiskaod ulatuvad aastas sadade miljardite kuupmeetriteni

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused