Kohtuasi Hollandi opositsioonipoliitiku Geert Wildersi vastu – „Ta jääb liiga palju jalgu!“

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Geert Wilders Milanos rahvuslaste kokkutulekul.

Lääne liberaalse ühiskonnas sulab demokraatia nagu kevadine lumi, sest teisitimõtlejatega õiendatakse arveid juba Venemaa moodi.

Hollandi Vabaduspartei (PVV) juhi Geert Wildersi advokaatide sõnul on neil uusi tõendeid selle kohta, et Wildersi vastast nõiajahti on juhitud kõige kõrgemal poliitilisel tasandil eesmärgiga saada Wilders n-ö jalust ära. Advokaatide väitel on neil olemas ka kinnitus selle kohta, et prokuratuur on varasemalt sarnaseid süüdistusi tagasi lükates valetanud.

Esimest korda esitati Wildersile süüdistus vähemusgruppide diskrimineerimises ja viha õhutamises 2011. Tookord mõisteti ta õigeks. Wildersi advokaadi Geert-Jan Knoopsi sõnul on nüüdseks üsna selge, et tookordsed süüdistused olid otsitud ja et seda asja ei plaanitud jätta sinnapaika.

Järgmine süüdistus saabus 2014. aastal ja see kohtuprotsess kestab siiani. Nn „vähem marokolasi“ nime all tuntuks saanud kohtuprotsessi aluseks oli rahvakogunemine, kus Wilders küsis rahvahulgalt, kas nad tahavad, et Haagis ja Hollandis oleks „vähem või rohkem marokolasi”. Kui rahvahulk hüüdis „vähem, vähem”, vastas Wilders: „Me korraldame selle.” 2016. aastal mõisteti Wilders süüdi diskrimineerimises ja solvamises, kuid karistust talle ei määratud. Wildersi advokaadid kaebasid kohtuotsuse edasi.

Seoses sellega toimus ka Wildersi pealtkuulamine ja jälitamine. Tundmatuks jääda sooviva endise justiitsministeeriumi ametniku sõnul andis käsu jälitamiseks tollane justiitsminister ise ja ametniku väitel toimus vestlus, milles minister käskis Wildersit jälitada, kuna too olevat neil liiga palju jalus.

Ametniku isik on küll notari poolt identifitseeritud, kuid ta soovib jääda anonüümseks, sest kardab Wildersi vastaste kättemaksu. Lisaks pelgab ta, et ei saa prokuratuuri usaldada. „Seal läheb liiga palju asju viltu,“ ütles ta. Kuid ta on siiski valmis astuma tunnistajana kohtu ette. Wildersi kohtuasi jätkub 25. juunil.

Wilders kommenteeris uudist, öeldes, et on šokeeritud, kuidas kõrge ametnik käsib teda jälitada, kuna ta „jäävat liiga palju jalgu“. Wildersi sõnul on tegemist sajaprotsendiliselt poliitiliselt motiveeritud juhtumiga. „Kogu kohtuasi tuleb lõpetada ja prügikasti heita,“ ütles Wilders.

Oma Facebooki lehel kirjutas ta: „Aastaid jälitatav, hukka mõistetud, aega, raha ja närve kulutatud, ning see kõik on olnud poliitiliselt motiveeritud. Mul ei ole lihtsal sõnu. Nutt tuleb peale, mitte naer.“

Endine justiitsminister Ivo Opstelten vastas De Telegraafile, et tema ei mäleta Geert Wildersiga seotud juhtumit ega mainitud jutuajamisi. Küll aga tuleb tal juunis tunnistajana kohtu ette astuda.

Allikas: De Telegraaf

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused