Kohtukaebus Wisconsinis tõi esile palju hääletusriske ja võib Bideni võidutulemust oluliselt kõigutada

Maailm,
Häälte lugemine Wisconsinis.

USA Wisconsini osariigis esitasid kolm valijat järjekordse kohtukaebuse, mille edu korral võidakse tühistataks enam kui 792 000 häält kolmes maakonnas, mis viisid Joe Bideni Wisconsinis juhtima.

Neljapäeval esitatud tsiviilhagi kohaselt on selle esitajatel piisavalt tõendeid ebaseaduslike häälte lugemise kohta Milwaukee, Dane’i ja Menominee maakondades ning need hääled võivad muuta või tekitada valimiste tulemuste osas kahtlusi. Kolm nimetatud maakonda on üldiselt demokraatide pooldajad ja Bidenil on seal praegu Trumpist 365 289 häält rohkem. Kogu osariigis on aga Bideni edu kõigest 20 540 häält, s.t Bidenil on 49,6% häältest ja Trumpil 48,9%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohtukaebuses näidatakse, et pettuste riski esineb rohkem kirja teel saadetud häälte puhul kui jaoskonnas antud häälte puhul. Ühtlasi viidatakse tõsiasjale, et Wisconsin laiendas 2020 koroonaviiruse tõttu tunduvalt kirjateel hääletamist. Hagejad märkisid, et tohutu kirjateel saadetud häälte hulk sel aastal tähendas, et valimisjaoskondade töötajatel oli keerulisem hääletussedeleid hoolikalt kontrollida ning see tõi endaga kaasa olulise riski. Ühtlasi kinnitavad hagejad, et nende käsutuses on tehnilised vahendid statistiliste analüüside koostamiseks vigade ning anomaaliate tuvastamiseks (näiteks ühe hääle mitu korda lugemine, registreerimata isikute hääled, surnud või mujale kolinud isikute hääled jm).

Nad viitavad ka kaughääletajate 238% kasvule võrreldes eelmise aastaga. Tegemist on sedalaadi kaughääletamise registreerimisega, kus valijad ise kinnitavad, et nad on määramata ajaks liikumisvõimetud (kas füüsilise haiguse, puude või millegi muu tõttu). Sel juhul ei ole neil vaja esitada isikut tõendavat dokumenti. Hagejad lisavad, et Dane’i ja Milwaukee maakonnas soovitati aasta alguses valijatele avalikult registreerida end „määramata ajaks liikumisvõimetuna.

Probleeme oli ka kirjateel saadetud häältega, millel puudus tunnistaja allkiri ja aadress. Wisconsini osariigi seaduste järgi on ilma tunnistaja allkirja ja aadressita hääletussedel kehtetu. Kuid väidetavalt loeti kehtivaks ka hulgaliselt selliseid sedeleid.

Allikas: The Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused