Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kohtus sai kinnitust, et info Trumpi suhetest Venemaa pangaga oli Clintoni meeskonna lekitatud libauudis

-
24.05.2022
Süvariigi katse Hillary Clintonit võimule upitada ebaõnnestus ja abi otsiti libauudistest.
© Scanpix

Meilgi maalivad liberaalid konservatiive ilma igasuguse tõestuseta, kuid süvariigi abiga süstemaatiliselt Kremli agentideks – USA-s kukub see kaardimajake juba kokku.

Möödunud nädalal toimus esimene kohtuistung erinõunik John Durhami kaasuses, millega süüdistatakse Hillary Clintoni 2016. aasta valimiskampaania töötajaid Donald Trumpi järele luuramises – seda nii Trumpi presidendikampaania kui ka presidentuuri ajal.

Reedel astus tunnistajana üles Hillary Clintoni kampaania endine mänedžer Robby Mook, kes tunnistas, et 2016. aasta oktoobris avalikkuses tormi teinud uudis Trumpi ja Venemaa Alfa panga vahelistest sidemetest oli põhimõtteliselt valeuudis. Mook ütles kohtuistungil, et tollane presidendikandidaat Hillary Clinton andis oma nõusoleku avalikustada materjalid, mis süüdistasid Trumpi kampaania ja Venemaa Alfa panga vahelises varjatud suhtluses, ehkki Mooki sõnul ei olnud kampaaniaametnikud andmete legitiimsuses kindlat.

Neljapäeval tunnistust andnud FBI endine nõunik James Baker omakorda väitis, et FBI uuris andmeid, mis viitasid Trumpi ja Kremliga seotud panga sidemetele, ja leidis, et „seal ei olnud midagi“.

Ristküsitluse käigus küsis prokurör Mookilt, kuidas suhtusid Clintoni kampaania töötajad süüdistusesse ja kas nad plaanisid lekitada andmed meediale. Mook vastas, et kuulis Alfa pangaga seotud teemast esmakordselt kampaania nõunikult Marc Eliaselt, kes sel hetke oli partner õigusbüroos Perkins Coie. Mook tunnistas, et talle öeldi, nagu oleks andmed pärit „inimestelt, kes on selles vallas eksperdid“. Meenutuseks, et  Perkins Coie teeb tihedat koostööd demokraatliku parteiga, samuti palkas Perkins Coie omal ajal ettevõtte Fusion GPS-i, mis tegeles Trumpi nn Vene sidemete valetoimiku koostamisega.

Seega teadis Hillary Clinton, et Trumpi ja Alfa panga seostele viitavad andmed ei pruugi olla tõesed, seda teadis ka FBI, ent ometi lekitati uudis meediale. Lisaks toimus Trumpi kampaania ebaseaduslik pealtkuulamine, mis on tõsine kuritegu. Ühtlasi kinnitab veel üks Durhami protsessi toimik, et ka CIA hinnangul oli kogu Trumpi-Venemaa kokkumängu narratiiv väljamõeldud ja mitteusutav.

2016. aasta juulis alustas Obama administratsioon väidetavate Trumpi ja Venemaa vaheliste sidemete uurimist, seda pärast Trumpi nalja pressikonverentsil, kus ta viitas Hillary Clintoni kadunud e-kirjadele. 2017. aasta märtsis märkis raadioajakirjanik Mark Levin, et avalikkuses leidub tõendeid selle kohta, nagu oleks Trumpi kaastöötajaid pealt kuulatud. Pärast seda väitis Trump ise, et teda kuulatakse pealt ning sattus loomulikult tohutu meediarünnaku alla.

Allikad: Fox News, Townhall