Kohus saatis Islamiriigi toetaja Pariisi haamrirünnaku eest 28 aastaks vangi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Koht, kus Farid Ikken politseinikke ründas.

Pariisis Notre-Dame’i katedraali lähistel politseinikku haamriga rünnanud äärmusrühmituse Islamiriik (IS) jünger saadeti kolmapäeval 28 aastaks vangi.

Farid Ikken (43) ründas politseinikke katedraali lähistel 2017. aastal 6. juunil, hüüdes: “See on Süüria eest.”

Ta lõi ühte politseinikku haamriga pähe, kuid too jõudis kummarduda ja sai vaid kergelt vigastada, ning tulistas Ikkenit ülakehasse.

Prantsusmaal korraldati alates 2015. aastast mitmeid islamiäärmuslaste rünnakuid, milles hukkus üle 240 inimese.

Alžeeria kodanikust endine ajakirjanik Ikken eitas kavatsust politseinikke tappa. Ta ütles kohtule, et ta eesmärk oli viia läbi sümboolne kättemaks Prantsusmaa osaluse eest õhurünnakutes IS-i vastu Süürias Raqqas ja Iraagis Mosulis.

Lahingud Mosuli vabastamiseks IS-i võitlejate käest olid iseäranis verised, vabaühenduste hinnangul hukkus vägivallas vähemalt 10 000 tsiviilelanikku.

Ikken, kes oli vandunud truudust Islamiriigile, ütles kohtule, et tunneb rahulolu oma kohustuse täitmise üle oma moslemitest vendade ees.

Prantsuse prokuratuur oli ka nõudnud Ikkenile 28 aasta pikkust vangistust. (AFP-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused